Przejdź do głównej zawartości

Tak ma być, zawołał świat - Wydawnictwo Debit

Wydawnictwo Debit rozpieszcza swoich małych czytelników cudownymi pozycjami, które właśnie ukazały się ich nakładem na polskim rynku. Kilka dni temu pisałam Wam o Sekretnym życiu smarków - genialnej publikacji pełnej zaskakujących faktów i nietuzinkowych bohaterów - musicie koniecznie po nią sięgnąć!!! Dziś przybliżę Wam kolejną perełkę, wspaniałą książkę, która w prosty i przystępny sposób traktuje o ewolucji. Każdy ciekawski świata i zadający mnóstwo pytań przedszkolak będzie pochłonięty tą lekturą. Tak ma być, zawołał świat jest dziełem Kaia Dahle Nyhus.Na kartach tej książki odbywa się prawdziwa podróż w czasie. Autor zabiera swoich czytelników do zamierzchłych czasów i opowiada o tym jak na przestrzeni poszczególnych epok zmieniała się nasza planeta. Znajdziemy tu wiele istotnych, z punktu widzenia ewolucji informacji i ciekawostek. Prostymi zdaniami opisano między innymi pojawienie się na Ziemi ptaków, odkrycie ognia, polowania przy użyciu oszczepów, pierwsze budowle, aż po czasy średniowieczne, epokę industrialistyczną do czasów współczesnych
Obok ciekawych i edukacyjnych treści, książka zasługuje na uwagę z jeszcze jednego względu, są nimi ilustracje. Wyraziste, przemawiające do młodego (i nie tylko) odbiorcy oraz w nieco humorystyczny sposób oddające treść. To one wysuwają się na pierwszy plan, zwłaszcza dla dzieci i stanowią inspirację do poznawania i zadawania pytań.
Dzieci tak bardzo poszukują odpowiedzi na nurtujące je pytania, są ciekawe świata i z ogromną lekkością potrafią posiąść naprawdę imponującą wiedzę na przeróżne pytania. Zadaniem rodziców jest pobudzać tą ciekawość, stwarzać im możliwość zadawania pytań oraz odkrywanie przed nimi świat. Nie od dziś wiadomo, że najlepszym do tego narzędziem są mądre i wartościowe książki, a tą z całą pewnością do tego grona zaliczamy. To jedna z tych pozycji, którą powinno poznać każde dziecko i która powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce, przedszkolu, klasie czy bawialni. 

Polecamy serdecznie!!!  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit


Komentarze

 1. Książeczka wygląda na ciekawą, chociaż myślę, że takie abstrakcyjne rysunki jeszcze by nie przemówiły do mojej młodszej córki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozycja na etapie mojego synka, będzie pomysł na prezent mikołajkowy:) kilkam w link i mam nadzieję że do 6 grudnia dojdzie

  OdpowiedzUsuń
 3. Może i ciekawa jest ta książka i to przesłanie, jednak obrazki mnie trochę przerażają

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie mądre książki dla dzieciaków. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie