Przejdź do głównej zawartości

Sekretne życie smarków - Wydawnictwo Debit

Jeżeli chcecie zostać prawdziwymi ekspertami od smarków, to dzisiaj podpowiem Wam jak w szybki, łatwy i przyjemny sposób posiąść tak głęboką i szeroką wiedzę na temat właśnie glutów z nosa. Sposób jest jeden, niezawodny i sprawdzony przez nas, to lektura książki autorstwa Mariony Tolosy Sistere pod tytułem Sekretne życie smarków, która właśnie ukazała się na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Debit. Dodam tylko, że świetną robotę z tłumaczeniem tekstu wykonała Karolina Jaszecka. 
Mimo, iż książeczka liczy zaledwie 24 strony, to ilość informacji jaka się w niej znalazła na temat smarków jest imponująca. To prawdziwe kompendium wiedzy na temat (co tu ukrywać) niezbyt lubianych przez dzieci i dorosłych glucików. Jak się jednak okazuje, smarki towarzyszą nam na co dzień. Czy wiedzieliście, że człowiek dziennie połyka niemalże litr smarków!!! Ja nie zdawała sobie z tego sprawy, do kiedy nie przeczytaliśmy z chłopcami tej publikacji :-)Smarki (mimo, iż są obrzydliwe) to okazuje się pełnią dość istotną funkcję, gdyż są swoistym izolatorem, który wyłapuje wiele wirusów i bakterii, chronią w ten sposób nasz organizm. Ponadto z książki dowiadujemy się także co oznacza dany kolor smarków, jak się ich pozbyć czy choćby jak brzmi kichanie w różnych językach oraz co odpowiadają meksykanie po pierwszym, drugim i trzecim kichnięciu :-)
Sekretne życie smarków to książka, która zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Po pierwsze sam pomysł na książkę i zrobienie superbohatera ze smarków jest już genialne. Po drugie zabawne i bardzo sugestywne ilustracje, które idealnie uzupełniają tekst są niewątpliwym atutem książki. I po trzecie (najważniejsze) sam tekst, który momentami powala szczerością i jest niezwykle interesujący nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. U nas książka spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.


Polecamy serdecznie!!! Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.