Przejdź do głównej zawartości

Wiosenny kwiatuszek z rolki i bibuły

Wiosna w pełni, więc u nas propozycja na kreatywną zabawę. Kwiatuszek z rolki i bibuły jest bardzo prosty w wykonaniu i efektowny.
Do wykonania kwiatuszka potrzebujemy:


- rolkę,
- bibułę,
- klej,
- nożyczki
- oraz ołówek.Na początek musimy pociąć bibułę na kwadraty ok 2x2cm.
Teraz wystarczy owinąć bibułkę na ołówek i przyklejać obok siebie kolejne elementy.Na koniec wycinamy z bibuły trawkę i ją przyklejamy.


A tak prezentuje się efekt końcowy :-)


Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

  1. Przepiękny. Przypomina mi hiacynt. Na biurku mógłby być takim ozdobnym organizerem na długopisy albo u mamy na pędzle, tylko dno dorobić z podstawką. Dzień Matki się zbliża, więc ciekawie inspirujecie 😍

    OdpowiedzUsuń
  2. Taki prosty - a tyle zabawy i radości z otrzymanego kwiatowego prezentu :) I plus taki, że nigdy nie zwiędnie :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)