Przejdź do głównej zawartości

Wiosenny kwiatuszek z rolki i bibuły

Wiosna w pełni, więc u nas propozycja na kreatywną zabawę. Kwiatuszek z rolki i bibuły jest bardzo prosty w wykonaniu i efektowny.
Do wykonania kwiatuszka potrzebujemy:


- rolkę,
- bibułę,
- klej,
- nożyczki
- oraz ołówek.Na początek musimy pociąć bibułę na kwadraty ok 2x2cm.
Teraz wystarczy owinąć bibułkę na ołówek i przyklejać obok siebie kolejne elementy.Na koniec wycinamy z bibuły trawkę i ją przyklejamy.


A tak prezentuje się efekt końcowy :-)


Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

  1. Przepiękny. Przypomina mi hiacynt. Na biurku mógłby być takim ozdobnym organizerem na długopisy albo u mamy na pędzle, tylko dno dorobić z podstawką. Dzień Matki się zbliża, więc ciekawie inspirujecie 😍

    OdpowiedzUsuń
  2. Taki prosty - a tyle zabawy i radości z otrzymanego kwiatowego prezentu :) I plus taki, że nigdy nie zwiędnie :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie