Przejdź do głównej zawartości

Owce na manowce - Trefl Joker Line

Owce na manowce to kolejna gra karciana, która skradła nasze serca. Bardzo proste zasady i dynamiczny przebieg to z cała pewnością atuty tej gry. Ponadto ładna i estetyczna grafika zachęca do tego aby po nią sięgnąć. Gra wydana została przez Wydawnictwo Trefl Joker Line




W pudełku znajdziemy:

- 16 kart psów (w czterech rodzajach),
- 100 kart owiec w 5 różnych rodzajach (i dwóch kolorach: białym i czarnym),
- oraz instrukcje.






Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów za zebrane owce. Owce pobieramy w co najmniej trzyelementowych grupach tego samego rodzaju (nie ma znaczenia kolor owcy przy tworzeniu grup, znaczenie koloru będzie miało znaczenie przy podliczaniu punktów).



Każdy z graczy ma w swojej ręce cztery karty piesków. Każda z tych kart ma oznaczenie, które określi ilość ruchów jakie gracz może wykonać w jednej turze przy wykorzystaniu danej karty. Ruchów może być: 1,2,3 lub 4. Zawodnik w swojej turze analizuje pole gry i decyduje ile chce przesunąć kart aby utworzyć jak największą grupę owiec jednego gatunku. Należy przy tym pamiętać, że przesuwać można tylko karty, które dotykają się krawędziami. Po dokonaniu zamian i wzięciu z pola gry zdobytych owiec gracz dobiera z talii tyle kart ile brakuje do pierwotnego układu. Następnie kolej przechodzi na kolejnego gracza. Gra dobiega końca po rozegraniu przez wszystkich graczy 4 tur, lub w chwili gdy zabraknie kart owiec. Należy wtedy podliczyć zdobyte punkty (jeden za każdą białą zdobytą owcę i 2 za każdą czarną. Gracz z najwyższym wynikiem punktowym zostaje zwycięzcą.










 

Przed rozpoczęciem gry każdy z graczy pobiera cztery karty psów (tego samego rodzaju). Następnie należy dokładnie potasować wszystkie karty owiec i utworzyć z nich stos kart zakrytych. Na koniec pobierając karty z góry stosu należy ułożyć pole gry o wymiarach 3 rzędy po 5 kart. Na koniec należy sprawdzić czy w powstałym układzie nie ma co najmniej trzech owiec tego samego rodzaju obok siebie w pionie lub poziomie. Jeżeli takiego układu nie ma to można rozpocząć rozgrywkę, natomiast jeżeli taki układ powstał, należy go usunąć a na jego miejsce dobrać karty z talii. 


Gra jest bardzo przyjemna w odbiorze. Proste zasady sprawiają, że już starsze przedszkolaki z chęcią zasiądą do rozgrywki. 

Polecamy serdecznie!!!

Grę znajdziecie TUTAJ

Trefl Joker Line 300x221 Recenzja #57   Bystre główki


Komentarze

  1. Podoba mi się ta gra. Proste zasady i łatwość zachęca do zabawy

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie doczytałam czy dla 4-latka się nada? Zasady dość proste więc sądzę, że tak. Wydaje się ciekawa i daje dużo frajdy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetnie się zapowiada. Grafika jest cudowna, niczym wyjęta z bajki 😁

    OdpowiedzUsuń
  4. Tej gry jeszcze nie widziałam, już mi się podoba i to, że ma proste zasady :)

    OdpowiedzUsuń
  5. jako dziecko uwielbiałam takie gry! wspomnienia wracają :)

    OdpowiedzUsuń
  6. A nie tak dawno miałem ją w rękach i zastanawiałem się czy nie związać się z nią na dłużej ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.