Przejdź do głównej zawartości

Owce na manowce - Trefl Joker Line

Owce na manowce to kolejna gra karciana, która skradła nasze serca. Bardzo proste zasady i dynamiczny przebieg to z cała pewnością atuty tej gry. Ponadto ładna i estetyczna grafika zachęca do tego aby po nią sięgnąć. Gra wydana została przez Wydawnictwo Trefl Joker Line
W pudełku znajdziemy:

- 16 kart psów (w czterech rodzajach),
- 100 kart owiec w 5 różnych rodzajach (i dwóch kolorach: białym i czarnym),
- oraz instrukcje.


Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów za zebrane owce. Owce pobieramy w co najmniej trzyelementowych grupach tego samego rodzaju (nie ma znaczenia kolor owcy przy tworzeniu grup, znaczenie koloru będzie miało znaczenie przy podliczaniu punktów).Każdy z graczy ma w swojej ręce cztery karty piesków. Każda z tych kart ma oznaczenie, które określi ilość ruchów jakie gracz może wykonać w jednej turze przy wykorzystaniu danej karty. Ruchów może być: 1,2,3 lub 4. Zawodnik w swojej turze analizuje pole gry i decyduje ile chce przesunąć kart aby utworzyć jak największą grupę owiec jednego gatunku. Należy przy tym pamiętać, że przesuwać można tylko karty, które dotykają się krawędziami. Po dokonaniu zamian i wzięciu z pola gry zdobytych owiec gracz dobiera z talii tyle kart ile brakuje do pierwotnego układu. Następnie kolej przechodzi na kolejnego gracza. Gra dobiega końca po rozegraniu przez wszystkich graczy 4 tur, lub w chwili gdy zabraknie kart owiec. Należy wtedy podliczyć zdobyte punkty (jeden za każdą białą zdobytą owcę i 2 za każdą czarną. Gracz z najwyższym wynikiem punktowym zostaje zwycięzcą.


 

Przed rozpoczęciem gry każdy z graczy pobiera cztery karty psów (tego samego rodzaju). Następnie należy dokładnie potasować wszystkie karty owiec i utworzyć z nich stos kart zakrytych. Na koniec pobierając karty z góry stosu należy ułożyć pole gry o wymiarach 3 rzędy po 5 kart. Na koniec należy sprawdzić czy w powstałym układzie nie ma co najmniej trzech owiec tego samego rodzaju obok siebie w pionie lub poziomie. Jeżeli takiego układu nie ma to można rozpocząć rozgrywkę, natomiast jeżeli taki układ powstał, należy go usunąć a na jego miejsce dobrać karty z talii. 


Gra jest bardzo przyjemna w odbiorze. Proste zasady sprawiają, że już starsze przedszkolaki z chęcią zasiądą do rozgrywki. 

Polecamy serdecznie!!!

Grę znajdziecie TUTAJ

Trefl Joker Line 300x221 Recenzja #57  Bystre główki


Komentarze

 1. Podoba mi się ta gra. Proste zasady i łatwość zachęca do zabawy

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie doczytałam czy dla 4-latka się nada? Zasady dość proste więc sądzę, że tak. Wydaje się ciekawa i daje dużo frajdy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie się zapowiada. Grafika jest cudowna, niczym wyjęta z bajki 😁

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej gry jeszcze nie widziałam, już mi się podoba i to, że ma proste zasady :)

  OdpowiedzUsuń
 5. jako dziecko uwielbiałam takie gry! wspomnienia wracają :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A nie tak dawno miałem ją w rękach i zastanawiałem się czy nie związać się z nią na dłużej ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie