Przejdź do głównej zawartości

Wędrówka przez życie... Dorastanie - Wydawnictwo Zielona Sowa

Jak nić się plecie ludzki los, choć każdy dzień jest nowy.
Ktoś rodzi się, ktoś żegna świat skinieniem siwej głowy.
 
Takimi słowami rozpoczyna się przepiękna książka autorstwa Libby Walden oraz Richarda Jonesa zatytułowana Wędrówka przez życie... Dorastanie a wydana przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Jest to już druga pozycja tego duetu po Miłości, o której pisałam TUTAJ. Obie książka zachwycają, skłaniają do refleksji i przemyśleń. Ich teść jest tak przemyślana, aby przekazać młodemu odbiorcy najważniejsze w życiu wartości w sposób prosty a jednocześnie bardzo poetycki.
 
Jak cenny skarb, jak drogi dar jest Nowonarodzony,
Co słodkie sny w ramionach śni miłością otulony.
 

Autorka w piękny sposób przedstawia ludzką wędrówkę. Od narodzin, przez okres dzieciństwa, dorastanie, aż po lata starcze.
 
Beztroskie lata żegna już na jednej z Wysp Młodości.
Wytycza cel, by dobić sam do Portu Dorosłości.


 
Przepiękny poetycki tekst przeplata się z cudnymi ilustracjami, które przeplatając się pozwalają lepiej zrozumieć dziecku poszczególne etapy życia.
 
Wśród sztormów, wichrów rusza więc,
choć cel jest nie odkryty,
Bo wie, że gdzieś czekają go
natchnienia i zachwyty.Wędrówka przez życie... Dorastanie to przecudna opowieść, która wzrusza nas za każdym razem, gdy po nią sięgamy, a muszę przyznać, że bardzo często ją czytamy. Jest to jedna z najpiękniejszych pozycji jaką posiadamy w naszej domowej biblioteczce.
 
Polecamy serdecznie!!!

 
Książkę znajdziecie TUTAJ
 
Wydawnictwo Zielona Sowa
 
 


Komentarze

  1. Książka jest pięknie wydana i ładnie opisuje dorastanie.
    Momentami wzruszającą i refleksyjna.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie