Przejdź do głównej zawartości

W mojej głowie i w miom sercu... Uczucia - Wydawnictwo Zielona Sowa

O naszej domowej biblioteczce wspominałam już nie raz, książki to nasza pasja i z ogromną radością je czytamy. Bardzo wdzięcznym tematem na książkę dla dzieci są uczucia i emocje jakie towarzyszą każdemu bez względu na wiek, płeć czy pochodzenie. Na rynku pojawiło się już sporo pozycji poruszających właśnie ten temat. Klika z nich posiadamy i uwielbiamy, jednak muszę przyznać, że dzieło duetu Walden Jones Uczucia przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Z całą pewnością jest to najpiękniejsza książka jaką mieliśmy ogromną przyjemność czytać opisująca uczucia. Wielką sztuką musiał wykazać się autor ilustracji aby dorównać jakże poetyckiemu tekstowi autorki. Połączenie tych dwóch talentów zaowocowało przepiękną książką, która wzruszy i poruszy każdego. W Polsce publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona SowaKażda strona to krótkie dwa lub cztery wersy opisujące w jakże piękny sposób dane uczucie. Autorka nie odnosi się tylko do tych pozytywnych, wręcz przeciwnie dominują te negatywne jak strach, smutek, złość czy samotność 

..."Bo dziś nie spojrzy na mnie nikt i nikt mnie nie usłyszy.
Sam jeden senną nucę pieśń po środku wielkiej ciszy."Jak już wspomniała autorka opisuje także te pozytywne emocje wśród których są spokój, radość czy odwaga

..."Choć nie jest łatwo wejść na szczyt, pokonać skalne mury,
To wszystko jasne staje się, gdy spojrzę na to z góry."
Uczucia to książka pełna emocji i wzruszeń. To także idealna pozycja dla tych którzy uczą się radzić sobie z różnego rodzaju uczuciami i emocjami. Bardzo wartościowa i piękna pozycja, która powinna znaleźć się w każdy domu.


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa


Komentarze

 1. Takie pozycje w biblioteczce są obowiązkowe! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo byśmy chcieli mieć tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. jak widze takie książeczki to zawsze jestem pod wrażeniem pomysłu autora

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książki dla dzieci! Szkoda, że za moich czasów nie było takich czarujących książek. Wspaniała propozycja. Widzę, że Zielona Sowa szaleje z nowościami :) Ekstra!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna książeczka i powinna znaleźć się w każdej biblioteczce

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)