Przejdź do głównej zawartości

Mądre bajki - Wydawnictwo Greg

W życiu każdego rodzica przychodzi taki dzień, kiedy konieczne staje się przeprowadzenie z dzieckiem tzw. poważnej rozmowy. Przyczyny jak i tematy takich rozmów mogą być różne. Pojawienie się nowego członka rodziny, strach przed nieznanym, miłość czy utrata najbliższych. Wiele z tych tematów pojawia pojawia się w życiu młodego człowieka niespodziewanie i potrafi wywołać spore zamieszanie. Dlatego tak ważne jest aby rodzice umieli w umiejętny sposób wyjaśnić dziecku zaistniałe sytuacje. Jednak nie zawsze wiemy jak takie rozmowy poprowadzić aby nie uzyskać odwrotnego do zamierzonego efektu. Nic tak nie przemawia do dziecięcej wyobraźni jak książki i opisane w nich historię, dlatego warto podczas takich rozmów odwołać się właśnie do takich treści. Wydawnictwo Greg wydało zbiór 20 opowieści, w których mali bohaterowie tacy jak nasze dzieci zmagają się z różnego rodzaju sytuacjami i problemami. Mądre bajki to lekcje pokory, miłości, zrozumienia i tolerancji nie tylko dla najmłodszych.Dzieci słuchając kolejnych opowieści dowiadują się między innymi, że nie każdy jest taki sam a inność nie oznacza, że ktoś jest od nas gorszy, uczą się, że należy wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji, dowiadują się na czym polega prawdziwa przyjaźń i czym jest miłość. Książka wzbudza w dzieciach poczucie własnej wartości, ale także pokazuje jak radzić sobie w różnych sytuacjach, nie rzadko dość trudnych. 
Całość opisana została prostym, zrozumiałym dla młodego odbiorcy językiem. Bohaterami historii są dzieci, dzięki czemu Ignaś łatwo identyfikował się z postaciami z książki i potrafił wczuć się w ich sytuację. Lektura stanowi bardzo dobry pretekst do rozmów z naszymi dziećmi na temat tolerancji, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz o uczuciach. Książka została bardzo ładnie wydana, kolorowe ilustracje przyciągają uwagę dzieci a twarda okładka z pewnością sprawi, że publikacja posłuży na długo. Serdecznie polecamy, bardzo wartościowe treści przedstawione w codziennych sytuacjach. Książkę znajdziecie TUTAJKomentarze

 1. Bardzo ciekawy pomysł, i faktycznie może być pomocny podczas trudnych dla dziecka rozmów:)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ciekawa książeczka, coś dla mojej córeczki

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że rodzice mają takie bajkowe "pomoce naukowe" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki będące obok rozrywki inspiracją do rozmów jak najbardziej są cenne. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam wydawnictwa, musze się rozejrzeć ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś dla nas. My lubimy czytać książeczki, a ta z pewnością zaciekawi moich chłopaków.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne, właśnie szukam czegoś na prezent i chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię książeczki Grega. Na ogół kosztują grosze, a są bardzo fajne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super! Już sam tytuł zachęca :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawa propozycja książkowa. Myśle że pojawi się w naszej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 11. Taka pomoc na pewno w przyszłości nam się przyda🙂

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)