Przejdź do głównej zawartości

Mądre bajki - Wydawnictwo Greg

W życiu każdego rodzica przychodzi taki dzień, kiedy konieczne staje się przeprowadzenie z dzieckiem tzw. poważnej rozmowy. Przyczyny jak i tematy takich rozmów mogą być różne. Pojawienie się nowego członka rodziny, strach przed nieznanym, miłość czy utrata najbliższych. Wiele z tych tematów pojawia pojawia się w życiu młodego człowieka niespodziewanie i potrafi wywołać spore zamieszanie. Dlatego tak ważne jest aby rodzice umieli w umiejętny sposób wyjaśnić dziecku zaistniałe sytuacje. Jednak nie zawsze wiemy jak takie rozmowy poprowadzić aby nie uzyskać odwrotnego do zamierzonego efektu. Nic tak nie przemawia do dziecięcej wyobraźni jak książki i opisane w nich historię, dlatego warto podczas takich rozmów odwołać się właśnie do takich treści. Wydawnictwo Greg wydało zbiór 20 opowieści, w których mali bohaterowie tacy jak nasze dzieci zmagają się z różnego rodzaju sytuacjami i problemami. Mądre bajki to lekcje pokory, miłości, zrozumienia i tolerancji nie tylko dla najmłodszych.Dzieci słuchając kolejnych opowieści dowiadują się między innymi, że nie każdy jest taki sam a inność nie oznacza, że ktoś jest od nas gorszy, uczą się, że należy wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji, dowiadują się na czym polega prawdziwa przyjaźń i czym jest miłość. Książka wzbudza w dzieciach poczucie własnej wartości, ale także pokazuje jak radzić sobie w różnych sytuacjach, nie rzadko dość trudnych. 
Całość opisana została prostym, zrozumiałym dla młodego odbiorcy językiem. Bohaterami historii są dzieci, dzięki czemu Ignaś łatwo identyfikował się z postaciami z książki i potrafił wczuć się w ich sytuację. Lektura stanowi bardzo dobry pretekst do rozmów z naszymi dziećmi na temat tolerancji, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz o uczuciach. Książka została bardzo ładnie wydana, kolorowe ilustracje przyciągają uwagę dzieci a twarda okładka z pewnością sprawi, że publikacja posłuży na długo. Serdecznie polecamy, bardzo wartościowe treści przedstawione w codziennych sytuacjach. Książkę znajdziecie TUTAJKomentarze

 1. Bardzo ciekawy pomysł, i faktycznie może być pomocny podczas trudnych dla dziecka rozmów:)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ciekawa książeczka, coś dla mojej córeczki

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że rodzice mają takie bajkowe "pomoce naukowe" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki będące obok rozrywki inspiracją do rozmów jak najbardziej są cenne. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam wydawnictwa, musze się rozejrzeć ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś dla nas. My lubimy czytać książeczki, a ta z pewnością zaciekawi moich chłopaków.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne, właśnie szukam czegoś na prezent i chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię książeczki Grega. Na ogół kosztują grosze, a są bardzo fajne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super! Już sam tytuł zachęca :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawa propozycja książkowa. Myśle że pojawi się w naszej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 11. Taka pomoc na pewno w przyszłości nam się przyda🙂

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie