Przejdź do głównej zawartości

Iwo z Nudolandii - Wydawnictwo Adamada

Po lekturze książki Miejsca rzeczy zapomnianych, która to wywarła na nas ogromne wrażenie, wiedzieliśmy, że musimy sięgnąć po drugą Baśń Współczesną jaka ukazała się nakładem Wydawnictwa Adamada. I po raz kolejny nie zawiedliśmy się Iwo z Nudolandii Doroty Suwalskiej, to mistrzowskie połączenie świata baśniowego ze współczesnymi realiami, które przeplecione jako jedna całość dały bardzo interesujący efekt. 

W krainie Nudolandii wszystko było poukładane i przewidywalne a mieszkańcy żyli w spokoju i harmonii poza jednym wyjątkiem. Córka władcy Mirabella żądna była przygód i nie znosiła życia w Nudolandii. Niejednokrotnie przysparzała przez to zmartwień swemu ojcu. Pewnego dnia Król postanowił położyć kres występkom małej królewny i podarował jej w prezencie...telewizor. Od tego czasu Mirabella spędzała cała dnie (poza nauką) na oglądaniu programów i filmów o superbohaterach. Tak mijały lata aż pewnego dnia na Królestwem zawisły czarne chmury a raczej wielki i straszny smok.    
W królestwie zapanowała panika, mieszkańcy bali się potwora a władze starały się znaleźć rozwiązanie z sytuacji. Na ratunek pojawiali się różni śmiałkowie od Hero, Super Hero aż po Super Hiper Hero jednak żadnemu z nich nie udało się zgładzić Smoka. Na szczęście rękę na pulsie trzymał ogrodnik Iwo.
Iwo z Nudolandii to bardzo ciekawa Baśń Współczesna, która pozwala dzieciom przenieść się do świata magii i czarów jednocześnie naszpikowana jest akcentami z naszego życia. Od kiedy odkryliśmy ten gatunek literacki, jesteśmy jego wiernymi fanami. Mamy nadzieję, że Wydawnictwo Adamada niebawem powiększy swój dorobek o kolejne pozycje z tego gatunku.   Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwa adamada

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)