Przejdź do głównej zawartości

Miejsca rzeczy zapomnianych - Wydawnictwo Adamada

Ostatnio jesteśmy pod wielkim wrażeniem książki Krystyny Chołoniewskiej Miejsca rzeczy zapomnianych. Lektura należy do gatunku baśni współczesnych i zachwyca swą tajemniczością, nieprzewidywalnością oraz głębią przekazu. Czytelnik spotyka tu połączenie dwóch światów, życie codzienne przeplata się z magią, snem i nierealnymi postaciami. Całości dopełniają równie tajemnicze i pełne szczegółów, kresek i tajemnic ilustracje w wykonaniu Dobrosławy Rurańskiej. Książka zachwyca już samą okładką, a im dalej tym ciekawiej. Lektura wydana została przez Wydawnictwo Adamamda.     Książka składa się z pięciu baśni, w których bohaterami stają się między innymi Śnieżynka, mała dziewczynka o imieniu Zuzia, karzeł ale także złote buciki, sofa czy koty. Jest też przyszła, a raczej niedoszła gwiazda telewizji oraz jej dość ekscentryczna ciocia. Autorce udało się w bardzo interesujący sposób połączyć otaczającą nas rzeczywistość i realia współczesnego świata ze światem baśni, czarów i nierealnych bohaterów. 

Zawarte w zbiorze opowiadania poruszają dość trudne tematy. Widzimy tu cierpienie na pozór szczęśliwego małżeństwa, które jednak z powodu niemożności posiadania dzieci bardzo cierpi. Stajemy się świadkami jak daleko są w stanie się posunąć i ilu rzeczy wyrzec, aby tylko ziściło się ich pragnienie. Poznajemy dość tajemniczą historię dwóch domów i ich mieszkańców. Wędrujemy do świata snów gdzie mała chora dziewczynka odzyskuje chęci do życia oraz dowiadujemy się jak to dwa koty pomogły złotym bucikom odnaleźć małą właścicielkę. Ostatnia baśń nosi ten sam tytuł co cały zbiór opowiadań. Miejsca rzeczy zapomnianych to historia dziewczynki, która za namową cioci wybiera się na casting do telewizji, jednak zamiast na scenę trafia za regał do miejsca rzeczy zapomnianych. Czego jest tam świadkiem? Czy uda jej się bezpiecznie opuścić to miejsce? I najważniejsze pytanie, czy zrobi zawrotną karierę jak Madonna? No cóż o tym przekonacie się czytając Miejsc rzeczy zapomnianych.    
Jak już wspomniała oboje z Ignacym jesteśmy pod ogromnym wrażeniem lektury. Przepięknie opowiedziane historie wzruszają, skłaniają do refleksji ale jednocześnie pozwalają puścić wodze fantazji i zanurzyć się w świecie magii. Serdecznie polecamy wszystkim milusińskim :-)


Książkę znajdziecie TUTAJ


Wydawnictwa adamada

Komentarze

 1. Choć grafika ponura, to książka sprawia wrażenie ciekawej 😊.

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie te monochromatyczne ilustracje bardzo się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Magiczne ilustracje, zapewne są odzwierciedleniem zawartych treści, lubię pływać w takim klimacie,chę
  tnie poczytałabym swoim dzieciom, czuję,że są pełne wartości wszelakich :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)