Przejdź do głównej zawartości

Kolorowy potwór idzie do przedszkola - wydawnictwo Mamania

 Dzisiaj pokażę Wam książkę od wydawnictwa Mamania  pod tytułem Kolorowy potwór idzie do przedszkola. Nikodem bardzo chce iść do przedszkola, był nawet zapisany aby rozpocząć ten etap swojego życia nieco wcześniej, niestety obecna sytuacja skłoniła nas do zmiany decyzji. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i w zamiast chodzić do przedszkola czytamy o nim 😇


Nasz bohater nie chce iść do przedszkola, targają nim różne emocje, gdy jednak tam dociera, okazuje się, że w sumie to wszystko mu się tam podoba. Znacie to? Bardzo często nasze wyobrażenia o czymś są błędne, tak było też i w tym przypadku. Książka nie ukazuje typowego dani w przedszkolu z rutyną, nauką czy czasem na zabawę, są tu wesołe i dość humorystyczne scenki, które pokazują naszym maluszków, że jest to miejsce pełne ciepła, uśmiechu, radości i życzliwości.
Obok treści, na uwagę z całą pewnością zasługują ilustracje, które na pewno przyciągną uwagę najmłodszych i wywołają nie jeden uśmiech na ich twarzach. 

Książeczka na pewno będzie nam długo towarzyszyć, gdyż Nikodem ją uwielbia, a nasz tytułowy potwór, stał się jego ulubioną obecnie postacią z książki 😊🥰

Koniecznie musicie po nią sięgną, jeżeli tak jak my, macie przed sobą pójście dziecka do przedszkola po raz pierwszy w życiu.
.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie