Przejdź do głównej zawartości

Klocki matematyczne od Nilo Club

Dzisiaj pokaże Wam w jaki sposób od kilku tygodni Nikoś uczył się odpowiedniej kolejności cyfr, od kilku dni układa klocki już samodzielnie, więc uznałam, że czas pokazać jak do tego doszliśmy 😊

Bardzo pomocne okazały się matematyczne klocki firmy Goki, które znajdziecie na stronie sklepu Nilo Club.

Każdy klocek ma przyporządkowana daną wartość i odpowiadającą mu wielkość. Dodatkowo z drugiej strony znajduje się odpowiednia ilość kropek. Zestaw świetnie obrazuje wzrost wielkości wartości i ma wiele zastosowań, które z czasem na pewno wykorzystamy jak nauka dodawania czy odejmowania.


Zestaw składa się z 36 drewnianych elementów o rożnej wielkości. Każdej z wielkości przyporządkowana jest dana wartość, która rośnie proporcjonalnie. Mamy tu cyfry od 1 do 10. W sumie ich sumaryczna wartość wynosi 100, wiec klocki sprawdzą się także przy pracy z tablicą 100 Montessori. Klocki są dwustronne, z jednej strony znajduje się dana liczba, z drugiej odpowiadająca jej ilość kropek.   

Obecnie razem z Nikosiem układamy klocki w odpowiedniej kolejności. Synek zna już odpowiednią kolejność, radzi sobie także z układaniem klocków według wielkości. Synek lubi także zabawy z klockami, ustawia je w pionie ćwicząc jednocześnie motorykę małą i precyzję ruchów ręki. 
Klocki matematyczne marki Goki to bardzo dobrej jakości pomoc edukacyjna z która nauka matematyki to prawdziwa przyjemność. Starsze dzieci mogą z powodzeniem wykorzystywać ją przy nauce liczenia, dodawania czy odejmowania. To jedna z tych pomocy, która na pewno także sprawdzi się w przedszkolach i nauczaniu wczesnoszkolnym.

Polecamy serdecznie!!!
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie