Przejdź do głównej zawartości

Jadzie Pętelka piecze pierniki od Tania KsiążkaJadzia to jedna z ulubionych bohaterek Nikosia, wiec wybór tej kultury był dla nas obowiązkowy 😊. Jadzia Pętelka piecze pierniki to jedna z nowości wydawnictwa Zielona Sowa i opowiada o przedświątecznych przygotowaniach do świat. Całą serię znajdziecie dostępną w księgarni Tania Książka


Staś wraz z mama szykują świąteczne ozdoby, młodsza siostra chciałaby dołączyć do nich jednak tata proponuje wspólne pieczenie pierniczków. Nasza mała bohaterka od razu przystaje na tą propozycję i udaje się do kuchni. Wspólnie szykują ciasto i wycinają ciasteczka, w trakcie pieczenia przygotowują pyszny lukier. Gdy ciasteczka są już gotowe cała rodzinka postanawia zjeść te, które się skleiły lub nadkruszyły.

Jadzia Pętelka piecze pierniki to pełna ciepła opowiastki przedstawiająca czas oczekiwania i na święta. Idealna lektura na grudzień. 

Polecamy serdecznie!!! 


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie