Przejdź do głównej zawartości

Wielcy Muzycy od Tania Książka

Któż z nas nie kocha muzyki, to ona koi dusze i łagodzi obyczaje. I choć zdecydowana większość z nas jest fanem jakiegoś rodzaju muzyki, lub muzyki ogólnie pojętej, to nasza wiedza na temat osób lub zespołów które tak lubimy słuchać bywa mała. Osobiście u nas tak było, mam kilka ulubionych zespołów, ale jakoś nigdy nie miałam okazji zagłębić się w historie choćby The Beatles czy U2. Ten problem nie tyczył się tylko mnie, ale także mojego męża i starszego syna. Dlatego też, gdy Ignacy zaczął nas dopytywać o różnych wykonawców, skąd pochodzą, czy maja/mieli rodziny... stwierdziliśmy, że musimy znaleźć jakaś ciekawą pozycję książkową, która pozwoli poznać nam te historie. Po krótkim rozeznaniu, szybko okazało się że wydawnictwo Dwukropek wydaje przepięknie ilustrowaną przez mojego ulubionego ilustratora Macieja Szymanowicza, serie książek dla dzieci Wielcy Ludzie, której czwarta cześć poświęcona jest właśnie muzykom. 


Wielcy muzycy do dość sporych rozmiarów publikacja. Znajdziemy tu opisy ponad trzydziestu sławnych muzyków i zespołów, którzy swoją twórczością na stałe zapisali się w światowej historii muzyki. Czy wiecie, ze Louis Armstrong w latach powojennych potrafi zagrać ponad 300 koncertów rocznie? My nie wiedzieliśmy o tym jak i wielu innych ciekawostkach z jego życia. W książce po której oprowadza nas sam Robert Janowski (ten od Jaka to melodia) poznajemy nie tylko blaski i flesze jakie nie wątpliwie towarzyszyły wszystkim ukazanym tu twórcom, ale także te ciemne strony sławy jak konflikty z prawem czy problemy z nałogami. Fani Eminema, Whitney Houston, Madonny, Boba Marey'a czy Edith Piaf będą na pewno lektura pochłonięci.

Oczywiście w takim przeglądzie sław muzyki światowej nie mogło także zabraknąć choćby Elvisa Presleya, Stinga czy The Doods. Każda opisana tu historia jest wyjątkowa i w pewien sposób ukształtowała późniejsze kariery artystów.   

Książce animuszu dodają bardzo trafne i dość zabawne ilustracje Macieja Szymanowicza. Całość super ze sobą współgra i stanowi ciekawą podróż po świecie muzyki. Książkę polecamy nie tylko miłośnikom tematu, to jedna z tych pozycji, które zaciekawia każdego bez względu na upodobania muzyczne i wiek :-)Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.