Wybierając kolejną zabawkę Nikosiowi, kieruje się zawsze kilkoma zasadami. Przede wszystkim zwracam uwagę na jej bezpieczeństwo, to jest dla mnie zawsze najważniejsze. Gdy mam już pewność, że zabawka jest bezpieczna, posiada wszystkie wymagane atesty a jej wielkość jest odpowiednia dla małych rączek, patrzę na jej walory edukacyjne w tym także różne możliwości jej wykorzystania. Zawsze staram się tak dobrać pomoc aby mogła rosnąć wraz z synkiem czyli miała różne stopnie trudności. Gdy decyduje się na coś wykonanego z plastiku, zawsze staram się znaleźć wersje Eko. Gdy ostatnio trafiłam na Chunky peggy firmy Quercetti od razu zwróciły moją uwagę. Już samo pudełko na pierwszy rzut oka sugeruje, że jest to zabawka w 100% biodegradowalna. Oczywiście temat bardzo mnie zaciekawił, wiec postanowiłam go zgłębić. Okazało się, że włoski producent wypuścił serie zabawek Playbio, które to produkowane są ze specjalnego kompozytu biologicznego, który pochodzi z drewnianych włókien (pochodzą z kartonów, które posiadają niezbędne certyfikaty środowiskowe i zazwyczaj są utylizowane) oraz specjalnego plastiku. Dzięki temu, że przy produkcji stosuje się większą ilość drewna, pozwala to zminimalizować nawet o 80 % produkcje dwutlenku węgla, która powstaje w procesie produkcji. Dzięki takim rozwiązaniom, zabawka po zużyciu może być w pełni poddana recyklingowi.
Jeśli chodzi o samą zabawkę, to składa się ona z podstawy, planszy w kształcie kwiatka, na której znajduje się dziewiętnaście okrągłych wgłębień oraz 12 kołeczków (po trzy w kolorze żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim). Kołeczki poza kolorem różnią się też delikatnie kształtem.
Jak można się bawić tym zestawem?
Oczywiście najmniejsze dzieci będą wkładały kołeczki do dziurek na planszy. Taka zabawa bardzo rozwija motorykę małą, koordynacje ręka - oko, precyzję ruchów ręki, cierpliwość, skupienie uwagi czy logiczne myślenie. Nieco starsze dzieci mogą zacząć kategoryzować kołeczki według koloru poprzez nakładając je na siebie, budować wieże, układać krótkie sekwencje i odwzorowania, przeliczać kołeczki, wskazywać wyższe lub niższe wieże, wykluczać ze zbioru czy układać wieże według słownych instrukcji osoby dorosłej. Tutaj mamy na prawdę bardzo duże pole do działania, dzięki czemu zabawka posłuży na długo i pozwoli rozwijać wiele kluczowych dla prawidłowego rozwoju umiejętności. Producent zaleca zabawkę dla dzieci od 1 do 4 roku życia.
Polecamy serdecznie!!!
Gdy patrzę na te wszystkie zabawki to mam ochotę na maluszka
OdpowiedzUsuńKażdy powód do posiadania maluszka jest dobry :-))
OdpowiedzUsuńTa zabawka ma tyle możliwości jak widzę i maluszek pięknie się bawi :-)
OdpowiedzUsuńPiękne zdjęcia robisz, zabawka jest świetnie pokazana :-)
UsuńNajważniejsze, że ta zabawka rozwija inteligencję dziecka . Plusem jest też to, że ma wpływ na motorykę. Hmmmm.... ciekawy wpis na blogu.
OdpowiedzUsuńŚwietna jest! Bardzo kreatywna, a to ważne:)
OdpowiedzUsuńJak widzę genialna zabawka do rozwoju motoryki małej, oby takich było jak najwięcej ;)
OdpowiedzUsuńTakie eko zabawki to świetna sprawa, pochwalam z całego serca! :)
OdpowiedzUsuńŚwietnie, że zabawka jest biodegradowalna ! I jak widzę, zabawka ma szerokie zastosowanie.
OdpowiedzUsuńNa blogach widzę coraz więcej taki kreatywnych zabawek, które bawią i uczą. Super pomysł. :-)
OdpowiedzUsuńMoim zdaniem bardzo fajnie opisany problem. Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuń