Przejdź do głównej zawartości

Co robią uczucia? - Wydawnictwo Dwie Siostry

 Od dawna jestem wielką fanką twórczości Tiny Oziewicz. W naszej domowej biblioteczce znajdą się niemalże wszystkie jej dzieła. Gdy w zapowiedziach wydawnictwa Dwie Siostry ujrzałam kolejną książkę jej autorstwa, wiedziałam, że musimy ją mieć. Co robią uczucia? to niezwykły przewodnik po ludzkiej duszy, który w prostych słowach niezwykle trafnie opisuje targające nami uczucia. Autorka wymienia ich kilkanaście, są wśród nich zarówno te pozytywne jak i negatywne. 

                                        



Książka ma w sobie pewien rodzaj tajemniczości, już sama okładka sprawia, że nie do końca wiemy czego można się spodziewać po lekturze. Zadbała o to Aleksandra Zając tworząc niezwykle minimalistyczne ilustracje, które dzięki swej prostocie skupiają uwagę na przekazie zarówno tym słownym jak i graficznym. Idealnie współgrają z tekstem tworząc spójną całość.  




Czytając książkę przenosimy się do niezwykle bogatego świata uczuć. Czy wiecie co robi wdzięczność? Kto lub co głaszcze psa? Jakie uczucie depcze wszystko co ładne i nie ma czasu na odpoczynek, a jakie siedzi na szczycie szklanej góry? Czy nostalgia wącha szalik a życzliwość ucisza burze? Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących uczyć, koniecznie sięgnijcie po tą pozycję. 




Co robią uczucia? to  z cala pewnością jedna z tych książek, które inspirują do rozmów na tzw. trudne tematy. Wiele osób czuje opór przed rozmową na temat uczuć, zwłaszcza tych negatywnych, choć nie tylko. Warto od małego rozmawiać z dziećmi o tym jak się czuje, w jaki sposób rozpoznawać emocje i uczucia oraz jak nad nimi panować. To niezwykle ważna sfera rozwoju dziecka, która tak często jest bagatelizowana lub całkowicie pomijana. Książka jest zawsze bardzo dobrym pretekstem do rozmów, a dzieło Tiny Oziewicz może zapoczątkować piękne rozmowy pełne emocji i pozytywnej energii.

Polecamy serdecznie!!!





Komentarze

 1. To ważne by umieć mówić o uczuciach :) Jeszcze tej książki nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię pięknie wydane książki dla dzieci z których można wyciągnąć ważną naukę

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja uważam że obecnie najlepszą wrózką w polsce jest Alicja
  wróżbę online można zamówić szybko i bezpiecznie na stronie wróżka online
  Wykonuje również rytualy miłosne, naprawe zwiazku i powrót osoby na której nam zależy.
  Ja zawsze zamawiam na stronie http://wrozkaalicja.pl

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie