Przejdź do głównej zawartości

Cień w błękicie - Wydawnictwo Zielona Sowa

Cień w błękicie to przepięknie zilustrowany picturebook, który zachwyca bajecznymi ilustracjami. Jednak zachwyt nad ilustracjami uzupełniony jest pięknym, poetyckim tekstem. Te dwie składowe powodują, że książka wywiera ogromne wrażenie na czytelniku, zarówno tym małym jak i dorosłym. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa. 


 Jest to przepiękna historia o życiu, narodzinach, dzieciństwie, dorastaniu, marzeniach, rodzicielskiej miłości oraz samodzielności. To także opowieść o wierze we własne możliwości i zdobywaniu życiowego doświadczenia. Naszego głównego bohatera, ptaszka, poznajemy gdy się wykluł z jajka. Poznaje otaczający go świat z bezpiecznej perspektywy, rodzinnego gniazda. Maluch z każdym dniem odkrywa piękno jakie go otacza i pragnie je poznawać dalej. Zachwyca się widokiem innych ptaków, których cienie przesuwają się po błękicie. Maluch marzy aby jak inne patki też wzbić się w powietrze i latać. Czy mu się to uda? Czy zdoła osiągnąć tę umiejętność? I co stało się z ptaszkiem z sąsiedniego gniazda, które zostało wypchnięte z niego przez mamę? O tym przekonajcie się sami :-)Cień w błękicie to pozycja która pod każdym aspektem zachwyca. Zdecydowanie należy do tych publikacji, które powinny znaleźć się w każdej domowej biblioteczce.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

  1. Ilustracje rzeczywiście są niezwykle piękne. Wspaniała i ciekawa książeczka

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie