Przejdź do głównej zawartości

Być jak Bernadr - Wydawnictwo Zielona Sowa

Każdy z nas ma marzenia, niektóre z nich są możliwe do realizacji, inne są efektem bujania w obłokach, jednak każdy ma prawo marzyć i dążyć do ich spełniania. Ostatnio Nikodem bardzo polubił książkę duetu Simon Philips i Kate Hindley pod tytułem Być jak Bernard, która porusza bardzo istotna kwestie indywidualizmu oraz właśnie spełniania marzeń pomimo konieczności funkcjonowania w określonej grupie. Publikacja ukazała się na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.   Bernard zachowywał się jak każdy porządny królik: ruszał noskiem, jadł trawę, hopsał z innymi królikami gdy one hopsały...jak każdy porządny obywatel. Niestety w głębi serca czuł, że nie tak chce żyć. Jednak gdy inne króliki pytały go o czym śni każdej nocy, nasz bohater kłamał, że śni tak jak inne króliki o marchewkach. Aż pewnego dnia postanowił posłuchać wewnętrznego głosu i zacząć być sobą. i tak zaczął skakać gdy inny hopsali, hopsać gdy inny skakali...az w końcu poczuł się na prawdę szczęśliwy. Jego przyjaciele zauważyli tą zmianę, ale szybko okazało się, że i oni nie śnili o marchewkach...
Książka poza bardzo ciekawą tematyką, została bardzo ładnie i starannie zilustrowana. Obrazki są wyraziste, bardzo sugestywne i idealnie uzupełniają się z tekstem, tworząc spójną całość. 

Być jak Bernard to niezwykle wartościowa książeczka. Jej prosty, ale jakże ważny przekaz, staje się jeszcze ważniejszy w dzisiejszych czasach. Polecamy tą pozycję zarówno maluchom jak i przedszkolakom. Krótkie teksty sprawiają, że takie brzdące jak Nikosiek z pewnością wysłuchają książeczki do końca. U nas Młody jest nią bardzo zafascynowany.

Polecamy serdecznie!!!  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona SowaKomentarze

  1. To bardzo wartościowa książeczka.Jakbym miała dziecko to na pewno kupiłabym tą książeczkę

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy tę książeczkę. Jest naprawdę ciekawa. Warto ją przeczytać dziecku aby wspólnie poruszyć ważny temat akceptacji siebie i innych.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie