Przejdź do głównej zawartości

Fascynująca natura fakty i ciekawostki - Wydawnictwo Zielona Sowa

Książki w naszym domu są bardzo ważne. Cała nasza czwórka bardzo je sobie ceni i szanuje. Czytamy codziennie, w domu, jadąc autem czy na pikniku. Nasza domowa biblioteczka liczy sporo ponad cztery tysiące woluminów i stale się powiększa. Ostatnio na nasze półki trafił przecudowna pozycja, która skradła serca zwłaszcza naszych chłopaków. Fascynująca natura fakty i ciekawostki to pozycja, która wyszła spod skrzydeł Wydawnictwa Zielona Sowa. Na ponad 250 stronach znalazły się opisy wielu gatunków zwierza zamieszkujących poszczególne kontynenty. To co nas osobiście najbardziej przekonało do tej pozycji to trzy rzeczy: po pierwsze przepiękne, prawdziwe zdjęcia każdego zwierzęcia, po drugie, podział wszystkich gatunków ze względu na region występowania i po trzecie, jasne i zwięzłe opisy. 
Czy wiecie jakie patki występują w Australii, gdzie możecie spotkać dziobaka, jakie ryby występują w ciepłych wodach rafy koralowej, czym żywią się kapucynki czy choćby jak wygląda samogłów? Moi chłopcy byli bardzo zaskoczeni faktem, że pandy mają szósty palec. Ponadto w książce przeczytacie także o narwalach, niedźwiedziach polarnych, rekinach, surykatkach, szympansach, zimorodku czy choćby rysiu. Te jednak tylko kilka z wielu przykładów.
W książce poświęcono także nieco uwagi roślinności występującej na poszczególnych kontynentach. Możemy tu przeczytać między innymi o baobabach, eukaliptusie czy kakaowcu. 
Fascynująca natura fakty i ciekawostki to niezwykle wartościowa publikacja. To wspaniały przewodnik po fascynującym świecie flory i fauny. Całość została bardzo starannie opracowana i okraszona wspaniałymi ilustracjami. Książka idealnie wpisuje się w filozofię Marii Montessori. Fakty są starannie wyselekcjonowane, tak aby przekazać wartościową wiedzę. 

Polecamy serdecznie!!!   


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

 1. Świetne są takie książki. Moi siostrzeńcy - pewnie, jak wszyscy dzieci- uwielbiają czytać i oglądać książki o naturze. Pobudzają one ich wyobraźnie i rozwijają ich wiedzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka, która powinna znaleźć się w naszej domowej biblioteczce. Zainteresuje całą rodzinę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie albumy! Piękne fotografie, nie mogę oderwać od nich wzroku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie również książek co nie miara. Takich albumów l zwierzakach też sporo się znajdzie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow, to ma cie swoją prywatną bibliotekę :-) Rzadko się takie spotyka...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie