Przejdź do głównej zawartości

Konik morski

Dziś chcemy Wam pokazać pracę plastyczną, która powstała u nas bardzo spontanicznie a inspiracją była dla nas obecnie ukochana książeczka Nikosia pt. "Konik morski" autorstwa Erica Carle.  
Przygotowałam Nikosiowi szablon konika morskiego, który odrysowałam z okładki wspomnianej książki, do tego nasze ulubione flamastry DO A DOT ART, farbki w kolorach zieleni, granatu oraz fioletu, kilka trwa, klej, ruchome oczko oraz pędzelek. 


Pierwszym zadaniem Nikosia było wykropkować flamastrami szablon konika morskiego.  
Gdy szablon był już gotowy, odłożyłam go do wyschnięcia i rozrobiłam farbki z woda w trzech osobnych pojemnikach. Równie dobrze możecie użyć akwareli, my ich nie mieliśmy w domu :-)


Teraz zadaniem Nikosia było pomalowanie morza :-)

Gdy obie kartki dokładnie wyschły, przykleiłam konika klejem do kartki i dokleiłam ruchome oczko :-)


Jak widzicie, praca bardzo prosta w wykonaniu, 19 miesięczny bobas dal radę, a efekt dość ciekawy :-)Flamastry do kropkowania znajdziecie TUTAJ

Komentarze

  1. Ale te flamastry są genialne! Muszę koniecznie je zamówić, nasz Junior będzie zachwycony.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.