Przejdź do głównej zawartości

Wiosenna łąka - zabawa rozwijająca motorykę małą

Dzisiaj mamy dla Was kolejny pomysł na zabawę dla najmłodszych, którą łączy w sobie rozwój motoryki małej, koordynacji ręka - oko oraz dostarcza doznań sensorycznych. Zabawa polega na wypełnieniu przyklejonych do kartonu zakrętek pomponami. Zakrętki ułożyłam w kształt kwiatów :-)
Do przygotowania zabawy wystarczy karton, kilkanaście nakrętek, klej na gorąco oraz spora ilość pomponów. My wykorzystaliśmy ponownie nasz niezawodny stolik flisat z Ikei :-) Poniżej Nikoś podczas zabawy :-)


Komentarze

 1. Fajna pomoc edukacyjna i zabawka w jednym.
  U nas też mamy stolik, który wykonał mój mąż

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje dzieci już za duże na takie zabawy, ale chętnie zaangażowałabym w nie pociechy mojej przyjaciółki. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomocna zabawka i przy okazji wizualnie bardzo ładna.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie