Przejdź do głównej zawartości

Moi Bohaterowie - Burda Książki

Książki to miłość całej naszej czwórki. Nie wyobrażamy sobie życia bez czytania ani salony bez regałów z książkami :-). Oboje z mężem dużo czytamy i ten wzór od najmłodszych lat prezentowaliśmy naszym chłopcom. Prawda jest, że nie musieliśmy się tutaj jakoś szczególnie wysilać, gdyż zarówno Ignacy jak i Nikodem pod kołyski uwielbiali jak im czytaliśmy. Stąd też chcąc tą pasje kontynuować, staramy się zapewnić naszym synom ciekawe lektury. Na szczęście z tym  nie ma problemu, gdyż wydawnictwa mają bardzo szeroki wachlarz propozycji, więc jest w czym wybierać :-) Ostatnio naszą uwagę zwróciła seria MOI BOHATEROWIE, która ukazuje się miesięcznie na rynku nakładem Burda Książki. Obecnie na rynku ukazały się cztery pierwsze tytuły, które opisują losy Juliusza Vernera, Fryderyka Chopina, Alberta Einsteina oraz Marii Skłodowskiej Curie. Cała seria liczyć będzie aż 60 tytułów, które można nabyć w prenumeracie.Juliusz Varne. Autor wspaniałych opowieści o niezwykłych podróżach. Ten urodzony 8 lutego 1828 roku nad brzegiem Loary francuz wyróżniał się niezwykłym zamiłowaniem do morze. Pisanie było jego wielką pasją a niezwykle bogata wyobraźnia, wielkim darem. Był osobowością niewątpliwie wybitna, bywał wśród najznakomitszych pisarzy i twórców epoki. Od dziecka marzył i czytał o tym jak świat będzie wyglądał w przyszłości. Jego dwa największe dzieła to wspaniałe opowieści, które każdy z nas zna, to: "W 80 dni dookoła świata" oraz "Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi". 
Fryderyk Chopin. Geniusz Muzyki, to z całą pewnością jedna z najznakomitszych postaci świata muzyki klasycznej. Urodzony 1 marca 1810 roku w Żelazowej Woli w rodzinie francusko - polskiej. To mama małego Fryderyka zaszczepiła w nim miłość do muzyki. Ten mały geniusz w wieku 7 lat skomponował swój utwór. Szybko fortepian stał się jego największą pasją i to jej postanowił poświęcić całe swoje życie. Odszedł w wieku zaledwie 39 dla, mając już niezwykle bogaty dorobek twórczości. Po Chopinie pozostały liczne ballady, etiudy, fantazje, mazurki, polonezy, preludia, sonety, koncerty czy walce. Do dziś uznawany za geniusza, jest wzorcem do naśladowania dla każdego muzyka.
Albert Einstein. Naukowiec, który wyjaśnił, jak działa wszechświat. To bez wątpienia osobowość nietuzinkowa. Urodzony w 1879 roku w Ulm w Niemczech. Od małego był indywidualistą, jako brzdąc pochłaniała go zabawa. Gdy miał 4 lata otrzymał od taty kompas, to był jeden z przełomowych momentów w jego życiu. W szkole ciągle zadawał pytania, matematyka stała się jego przyjaciółką. To właśnie on wyjaśnił światu czym jest grawitacja oraz odkrył teorie względności. To dzięki temu odkryciu, i wielu innym, został okrzyknięty "najważniejszym naukowcem w historii świata".

Maria Skłodowska - Curie. Kobieta naukowiec, która otrzymała dwie Nagrody Nobla. Urodzona w 1867 roku w Warszawie w rodzinie nauczycieli, od dzieciństwa interesowała się nauką. Gdy Maria chciała pójść na studia, Uniwersytet Warszawski nie przyjmował dziewcząt, zrozpaczona Maria musiała czekać aż 6 lat na wyjazd do Paryża i rozpoczęcie nauki. Po jej ukończeniu poznała swojego przyszłego męża Pierre Curie, który tak jak ona był także naukowcem. Wspólne życie i praca zaowocowały wieloma sukcesami i odkryciami na skalę światową, za które Skłodowska Curie otrzymała aż dwie Nagrody Nobla. 

,Moi Bohaterowie to niezwykle wartościowa seria książek skierowana do dzieci już od wieku przedszkolnego . Każda książka to niezwykła przygoda czytelnicza, podróż do przeszłości i odkrywanie jak ludzie tacy jak my, poprzez upór, pasje i zacięcie dochodzili do wielkich odkryć, które niejednokrotnie zmieniły nasz świat. Uważam, że każdy z nas, bez względu na wiek, powinien poznać te historie. 

Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ
Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Komentarze

 1. Ależ ciekawa seria książek, z zainteresowaniem zajrzę do nich podczas wizyty w księgarni, pomysły na prezenty. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna jest ta seria. Ujmuje mnie grafiką

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też kocham książki już od najmłodszych lat :) miłość do czytania została mi przekazana od rodziców :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A co do zachęcania do odnalezienia się w pasji czytania, wydaje mi się to tak naturalne i niezbędne do życia, jak powietrze i jedzenie, duchowa strawa, która daje mnóstwo satysfakcji. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczna jest ta seria książek. Mój syn ją bardzo lubi, zwłaszcza historię Alberta Eisteina i Marii Curie-Skłodowskiej

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem zachwycona tą serią! Na pewno znajdzie się w biblioteczce wnuczki.

  OdpowiedzUsuń
 7. uwielbiam takie serie, dzięki nim przybliżają się naprawdę ważne postacie i wydarzenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawe propozycje, chociaż moje dzieciaki są na nie jeszcze za małe.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawa seria! Chętnie się z nią zapoznamy!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie