Przejdź do głównej zawartości

Mistrz Pamięci od Dumel

Kochani, dziś chcę Wam pokazać genialną grę dla starszaków, która ostatnio totalnie pochłonęła Ignaśka. Mowa o grze interaktywnej Mistrz Pamięci marki Dumel. Jak sama nazwa wskazuje, gra ćwiczy pamięć ale także wiele innych, kluczowych dla prawidłowego rozwoju umiejętności takich jak: koncentracja, skupienie uwagi, koordynacja ruchowa, spryt, percepcja wzrokowa, logiczne myślenie oraz analiza i synteza słuchowa. To bardzo ciekawa propozycja dla starszaków i świetna alternatywa dla gier komputerowych. Grać można solo lub w grupie maksymalnie 6 graczy.


Budowa gry jest bardzo prosta. Na środku mamy głośnik oraz dwa przyciski a dookoła sześć ramion, na których także znajdują się przyciski (każdy w innym kolorze). Są to kategorie odgłosów, które będziemy podczas gry rozróżniać, mamy tu: zwierzęta, pojazdy, muzykę, osoby, miejsca oraz przedmioty. Do wyboru mamy także aż cztery tryby zabawy: sekwencje dźwięków, odwrócenie czyli wskazanie sekwencji od tyłu, pominięcie z odwróceniem oraz czwarty, najtrudniejszy tzw. mix czyli połączenie trzech wcześniejszych trybów. Zabawa polega na wysłuchaniu odtworzonego przez grę dźwięku oraz dopasować go do okreslonej kategorii poprzez naciśnięcie jej na grze. Kolejny gracz ma to samo zadanie, ale musi najpierw powtórzyć poprzednią sekwencję po czym dopiero wystukać swoją. Popełnienie błędu powoduje zakończenie gry. W przypadku gry w więcej niż dwie osoby, gra toczy się aż pozostanie tylko jeden gracz. W przypadku gry solo, lub w dwójkę, gra toczy się do momentu aż zostanie popełniony pierwszy błąd. Dodam, że mamy tu aż 100 różnych dźwięków w języku polskim podzielonych na 6 kategorii, więc zabawa jest na prawdę ciekawa i wymaga wielkej uwagi i doskonałej pamięci. 


Mistrz Pamięci to świetna propozycja nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. Przyznam się Wam, że razem z mężem wieczorami zasiadamy do rozgrywki i ćwiczymy nasze szare komórki, super przy tym się bawiąc. To świetna odskocznia od codzienności, która pozwala spojrzeć na wszystko z nieco innej, tej lepszej strony :-) Grę polecamy z czystym sumieniem, sprawdzi się zarówno w deszczowe popłudnie, letni wieczór czy podczas długiej podróży samochodem (tu wersja solo będzie idelanym rozwiązaniem). Jeżeli zastanawiacie się nad ciekawym pomysłem na prezent z Okazji Dnia Dziecka dla starszaka, to Mistrz Pamięci jest tym czego szukacie :-)

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

Komentarze

 1. Świetna zabawka i dla dzieci i dorosłych :) Sama bym się nią pobawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj powiem ci,że nie jedna osoba miałaby z tym problem. Fajnie, że takie zabawki powstają dzięki nim dziecko się rozwija.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super się zapowiada, ciekawa jestem jak by mi poszło :)

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo pomysłowe, sama bym pewnie siedziała i się bawiła ;-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie