Przejdź do głównej zawartości

Memory Ptaki Polski - Wydawnictwo Adamigo

Gry typu memory to jedne z moich ulubionych, ponieważ mimo swojej prostoty, mają na prawdę bardzo duży potencjał i można je wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Gdy Ignaś był młodszy, bardzo często sięgaliśmy właśnie po te gry, aby ćwiczyć pamięć i koncentrację podczas wspólnej zabawy. Dobra zabawa zawsze szła w parze z nauką. Teraz gdy Nikosiek zaczął sobie świetnie radzić z dopasowywaniem takich samych obrazków, pomyślałam, że to idealny moment aby wprowadzić młodszego syna do świata gier typu memory. Ponieważ synek obecnie bardzo zainteresowany jest ptakami, wybrałam dla niego grę Memory Ptaki Polski naszej rodzimej firmy Adamigo. Zarówno sam pomysł zaprezentowania Nikosiowi zabaw z plakietkami, jak i wybór gry o tematyce ptasiej okazał się strzałem w dziesiątkę. W pudełku znajdziemy 48 kafelków na których znajdują się 24 paty ptaków zamieszkujących Polskę. Poza dobrze mi znaną jakością gier firmy Adamigo, do wyboru tej pozycji przekonały mnie obrazki, które są wierną kopią ptaków. Dla mnie to bardzo ważny aspekt edukacyjny i zawsze zwracam uwagę aby zarówno gry jak i puzzle przedstawiały rzeczywiste obrazy a nie zniekształcone czy o bajkowej kolorystyce.  Wielkość plakietek też była bardzo istotna, tutaj mamy je dość sporych rozmiarów bo ok 6 cm x 6 cm i mają zaokrąglone rogi.
Na uwagę zasługują same ilustracje, są przepiękne, bardzo realistyczne. Dzięki temu dzieci mogą podczas zabawy nauczyć się rozpoznawać poszczególne gatunki ptaków. Popatrzcie sami :-)Jak można się bawić z grą memory? Oczywiście najbardziej oczywistą odpowiedzią jest tradycyjna gara pamięciowa polegająca na ułożeniu kafelków obrazkami do spodu i odsłanianie kolejno przez każdego z graczy dwóch kafelków w celu odnalezienia pary. Po zebraniu wszystkich plakietek zwycięzcą jest zostaje osoba z największą ilością zebranych kart. 


Do jakich innych zabaw można wykorzystać kafelki z gry?

1. dopasowywanie figurek ptaków do plakietek.

Po przejrzeniu wszystkich ptaków znajdujących się na plakietkach, okazało się że mamy 5 pasujących figurek, a że Nikoś bardzo lubi zabawy z nimi, to z dużą radością dopasowywał je kafelków.  


2. Dopasowywanie.

Plakietki świetnie sprawdzają się do tego aby je dopasowywać do siebie.

2. Układanki lewopółkulowe.

Plakietki to także świetny materiał do zabaw ćwiczących lewą półkulę mózgu w tym tzw. układanek lewopółkulowych, które polegają na odwzorowaniu określonego układu. Bardzo ważne jest tu aby wzór odtwarzany był po kolei zaczynają od górnej lewej krawędzi. Dokładnie tak jak czytamy i piszemy. 
3. Kodowanie. 

Tutaj też plakietki zdają świetnie egzamin. Wystarczy dobrać określoną ilość np. klocków i przyporządkować je określonym ptakom. Ostatnim etapem jest ułożenie klocków w dowolnej konfiguracji i odkodować za pomocą drugim zestawem plakietek.


4. Łączenie w pary.5. Wykluczanie ze zbioru.

Ponownie elementy memory super się tutaj sprawdzają. Zwłaszcza dla młodszych dzieci, które dopiero poznają zabawę.  
6. Układy symetryczne.7. Odwzorowania z pamięci. 

Układamy określony ciąg plakietek (mogą być w pionie lub poziomie) i zapamiętujemy go. Następnie zasłaniamy układ i staram się go ułożyć z pamięci.

Nikoś bardzo upodobał sobie plakietki, lubi się im przyglądać i odszukiwać pary. Prosi też aby nazywać mu poszczególne ptaki, część z nich już rozpoznaje bez problemu :-)  
Memory Ptaki to wspaniała pomoc edukacyjna, dzięki której zabawa staje się nauką. Piękne realistyczne ilustracje odgrywają tutaj bardzo ważną rolę. Jeżeli szukacie pięknej i edukacyjnej gry memory, to bardzo Wam polecamy Ptaki Polski, będą idealnym prezentem z okazji Dnia Dziecka.


Grę znajdziecie TUTAJ

Logo

Komentarze

 1. Grafika bardzo realistyczna i przejrzysta. Bardzo mi się to memo podoba szkoda że wcześniej nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie niesamowite grafiki, ptaki jak żywe! Zdecydowanie wolę takie ilustracje, niż te "bajkowe" i odrealnione.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne i przy okazji można sporo się nauczyć. Podoba mi się grafika na kartach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne grafiki na tym memory :) Super to wygląda :) Każdemu dziecku na pewno się spodoba, a do tego połączenie nauki i zabawy - super :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam gry memory. Twoja wersja jest piękna. Zachęca do gry i spędzania czasu z maluchami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdyby mój syn był młodszy, natychmiast by się tym zainteresował, piękne ilustracje. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. świetna zabawa! nie tylko dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 8. Mamy Inwentarz Ptaków, myślę że te memo fajnie uzupełni wiedzę 😉

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiamy memory wszelakiej maści! ;) Najlepsza zabawa <3

  OdpowiedzUsuń
 10. zupełnie nie znam się na ptakach, dopiero teraz odkrywam przyrodę, dzięki dzieciom ;-) ale ile Ty wymyśliłaś sposobów na te memory! na pewno niektóre wykorzystam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Sympatyczne wciąganie w tajniki przyrody. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ooo super gra i to z jakimi obrazkami

  OdpowiedzUsuń
 13. Memory cisniemy naokraglo. Ulubiona gra mojego trzylatka ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie