Przejdź do głównej zawartości

Karty edukacyjne Montessori. Cykl rozwojowy biedronki - Różowa Wieża

Nikodem mając 7 miesięcy otrzymał swój pierwszy zestaw figurek zwierząt. Od razu wykazywał ogromne zainteresowanie nimi i chęć zabawy. Z czasem w naszym domu pojawiały się kolejne sztuki. Gdy Nikodem miał rok zauważyłam, że rozpoznaje wszystkie figurki jakie posiadamy, było ich wtedy około 20. Widząc zainteresowanie synka i ogromna radość z zabawy stopniowo powiększaliśmy kolekcje jego figurek. Obecnie liczy blisko 200 sztuk :-). Gdy skończył półtora roku dostał swój pierwszy zestaw kart przedstawiający cykl rozwojowy biedronki wraz z figurkami. Byłam pewna, że i tym razem będzie bardzo zainteresowany, i nie pomyliłam się. Nikodem bardzo chętnie sięga po zestaw, przygląda się kartom, dopasowuje figurki i drobnymi kroczkami zaczyna odkrywać fascynujący świat owadów. Posiadany przez nas zestaw Cykl rozwojowy biedronki jest w komplecie z czterema figurkami i pochodzi ze sklepu Różowa Wieża.Widząc tak duże zainteresowanie synka zestawem kart i figurek, postanowiłam przygotować dla niego zabawę polegającą na stworzeniu własnej biedronki. Na talerzu podzielonym na 5 przegródek przygotowałam mu: czerwoną masę plastyczną, kilka czarnych kółek (skręconych z drucików kreatywnych), dwa kawałki drucika, sześć patyczków, ruchome oczka oraz figurki z zestawu. 


Zadaniem synka było stworzenie biedronki. Oczywiście 19-miesięczny brzdąc potrzebuje w tym pomocy osoby dorosłej. Pokazywałam mu i nazywałam na figurce biedronki dany element, który on następnie umieszczał na masie plastycznej. I tu muszę zaznaczyć, że wykonana przez niego biedronka, to jego dzieło w 100% :-). Zabawa ta bardzo mu się spodobała i był niezwykle dumny z tego co zrobił. Od razu wziął ją i poszedł pokazać tacie :-) Ta jego radość i satysfakcja - bezcenne!!! 
Jak już wspomniałam do przygotowania powyższej zabawy zainspirował mnie zestaw kart edukacyjnych Montessori Cykl rozwojowy biedronki. Jest to nowość na Polskim rynku, która opracowana i wydana została przez Różową Wieżę.

Różowa Wieża to jedno z niewielu polskich przedsiębiorstw stworzone z pasji i potrzeby ducha. Jest to niewielki rodzinny interes, który dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji, stworzył nam możliwość korzystania z tak pięknego materiału edukacyjnego jakim są karty dla lekcji trójstopniowej według Marii Montessori. Wszystkie karty jakie posiada firma w swojej ofercie, powstały zgodnie z pedagogiką włoskiej lekarki. Posiadaj odpowiedni rozmiar (14cm x14cm) mają białe tło oraz przedstawiają realistyczne obrazy.


 Każdy zestaw kart posiada bardzo jasny opis czy są lekcje trójstopniowe i jak je przeprowadzać. Są także dokładne opisy aktywności jakie można zaproponować dziecku. Dzięki temu z kart może korzystać każdy, nawet jeżeli nie zna założeń pedagogiki Marii Montessori, a chciałby w ciekawy sposób zaprezentować dziecku dany temat, poszerzyć jego słownictwo, zainteresować otaczającym go światem czy też ćwiczyć naukę czytania.


 Zestaw kart edukacyjnych Montessori Cykl rozwojowy biedronki wraz z figurkami zwiera:

- 10 kart (w tym 5 z podpisami),
- 5 podpisów,
- 8 okrągłych kart,
- dwustronny plakat edukacyjny
- 4 figurki rozwoju biedronki (jaja, larwa, poczwarka, biedronka).


Figurki są bardzo realistyczne i jest to zestaw znanej firmy 
Safari LTD.


Zestaw można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Zależy to od wieku dziecka, jego potrzeb, zainteresowań i możliwości. Poniżej prezentuję przykładowe zadania z wykorzystaniem elementów zestawu.

1. Dopasowywanie kart trójstopniowych.
2. Dopasowywanie figurek do kart.


3. Dopasowywanie kart i figurek. 


 4. Dopasowywanie figurek do cyklu rozwoju biedronki.
5. Odwzorowanie cyklu rozwoju biedronki na plakacie przy pomocy figurek lub żetonów.6. Samodzielne układanie cyklu rozwoju biedronki na plakacie przy pomocy figurek lub żetonów.7. Dopasowywanie żetonów. 


8. Dopasowywanie figurek do żetonów.


9. Gra pamięciowa memory.

Kart edukacyjne Montessori zawierające cykl rozwojowy biedronki to niezwykle wartościowy i edukacyjny materiał, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Stopniowanie poziomu trudności sprawia, że już najmłodsi mogą czerpać radość z zabawy z nimi i przy okazji poszerzać swoje słownictwo i wiedzę. Takie aktywności to oprócz świetnej zabawy bardzo intensywny trening szarych komórek. Dzieci uczą się cierpliwości, skupienia, koordynacji ręka - oko, logicznego myślenia, czy doskonalą swoje umiejętności manualne. Podczas wykonywania zadań budują także poczucie własnej wartości i uczą się dążyć do osiągnięcia zamierzonego celu. Wszystkie wyżej wymienione umiejętności są kluczowe dla prawidłowego rozwoju dziecka i powinny być wspierane od najmłodszych lat. U nas to dopiero początek zabaw z zestawem, na pewno będzie ich znacznie więcej :-) 


Zestaw znajdziecie TUTAJ

https://rozowawieza.pl/


Komentarze

 1. Trzeba przyznać, że dzieci uwielbiają taką formę zabawy, przynajmniej moje chętnie się w nią angażowały. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I kolejna odsłona wciągania w tajniki przyrody. :)

   Usuń
  2. Swoją drogą, uwielbiam, kiedy dla maluchów tworzy się tak przejrzyste oprawy graficzne kart, białe tło i rysunek z wydobytym tym, co charakterystyczne.

   Usuń
 2. Robiliśmy cykl rozwojowy motyla, żaby i mrówki - ale biedronkę też chętnie ogarniemy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie zabawy i karty pracy to bardzo rozwojowa rzecz. Dzieci łączą przyjemne z pożytecznym. Super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie dziwię się, że twojemu synkowi spodobała sie ta zabawka. Jest bardzo kolorowa, figurki wykonane idealnie. Super!

  OdpowiedzUsuń
 5. takie gry i zabawki włąsnie do mnie przemawiaja, super :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ... trochę zbyt dużo podobnych zdjęć, ale pomysł na naukę małego dziecka jest bardzo dobry ...

  OdpowiedzUsuń
 7. Biedronka jest świetna, podoba nam się 👍

  OdpowiedzUsuń
 8. Cykl rozwojowy biedronki dla najmłodsZych? Wow! Jestem pod wrażeniem pomysłowości i wykonania bo pięknie i solidnie wyglądają

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne są takie karty i figurki. Mam nadzieję, że i inne cykle rozwojowe będą lub są w ofercie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Przydałaby mi się taka pomoc dydaktyczna w przedszkolu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Rewelacyjny jest ten zastaw- bardzo mi sie nadął musze kupic naszej młodszej.ps Ale synek juz duży:) Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale to fajne i jakie pomysłowe. Zestaw jest fantastyczny i widać, że maluch zainteresowany :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. U mnie też dzisiaj nieco o Montessori. Wspaniała metoda

  OdpowiedzUsuń
 15. Wyglądają lepiej, niż można byłoby zakładać. Uczy i bawi.

  OdpowiedzUsuń
 16. Montessori jest na prawdę super. Takie karty to przydadzą się nie tylko małym dzieciom, ale i w przypadku starszych. Super.

  OdpowiedzUsuń
 17. Super sprawa! Moja córeczka ma dopiero niespełna 6 miesięcy, ale muszę pomysleć nad czymś takim w przyszłości. Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie