Przejdź do głównej zawartości

Historyjki dla małych uszu - Wydawnictwo Bis

Joanna Wachowiak to jedna z naszych ulubionych autorek. Na naszych półkach mamy sporo jej twórczości w tym Historyjki dla małych uszu. Ten uroczy zbiór ośmiu opowiadań to wspaniałe przygody czytelnicze nie tylko dla tych najmłodszych, które bawią i uczą. Jak sama okładka wskazuje, bohaterami owych opowiadań są zwierzaki. U nas to pewniak, że Nikodem będzie zainteresowany książką :-) Historyjek słucha z ogromnym zainteresowaniem, i równie pilnie studiuje przepiękne ilustracje autorstwa Anity Głowińskiej. Publikacja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Bis i jest drugą częscią serii.   


Na ponad osiemdziesięciu stronach poznamy wielu bohaterów i ich przygody. Wśród nich motyla Cytrynkę, którego historia rozpoczyna cykl opowiadań, inni bohaterowie to myszki, kotki, konie czy żabki. Ich przygody mogą zaskakiwać lub bawić, jednak każda z nich uczy prawidłowych postaw, empatii czy zrozumienia. Nam osobiście najbardziej spodobała przygoda grupki zwierzaków, które stojąc przed trudną sytuacją potrafiły wspólnie działać aby pokonać przeszkodę, w tym przypadku wielki głaz. Wielką sympatią darzymy także motylka Cytrynke, który bardzo chciał wygrać konkurs tańca, niestety niewiele robił aby osiągnąć ten cel. Jak skończyła się ta historia? Przekonajcie się sami :-)
Książka jest wprost bajecznie zilustrowana. Nikodem to mały wzrokowiec, uwielbia oglądać obrazki w książkach. Tą pozycję upodobał sobie wyjątkowo, potrafi godzinami siedzieć i przyglądać się poszczególnym rozkładówkom, które mienią się całą paletą barw. 
Historyjki dla małych uszu to bardzo sympatyczne i mądre opowiadania, które pokochają zarówno maluszki jak i przedszkolaki. My bardzo często sięgamy po tą pozycję podczas wieczornego czytania, to idealna pozycja do czytania przed snem. Pogodne i pełne ciepła historie wyciszają i pozwalają popaść w błogi sen. Polecamy wszystkim małym miłośnikom słowa drukowanego :-)  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo BIS

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie