Przejdź do głównej zawartości

Układanka lewopółkulowa KOŁA ZĘBATE od Kargulek

Kochani, dzisiaj chcieliśmy Wam pokazać bardzo wyjątkową pomoc edukacyjną, która skradła nasze serca. Układanka lewopółkulowa Koła zębate została stworzona od podstaw w pracowni rękodzieła Kargulek, gdzie z miłości do piękna i wartościowych zabawek powstają prawdziwe perełki. Zestaw daje nieograniczone możliwości zabaw, a kreatywność jaką wyzwalają u dzieci piękne koła zębate, zaskoczy nie jednego dorosłego.  





Zestaw składa się z:


- drewnianego (sosnowego) geoplanu z 25 kołeczkami o wymiarach 25cm x 25cm,
- 36 kół zębatych (w 6 kolorach i wzorach) (średnica koła to 4 cm a jego grubość to ok 1 cm,
- 6 sznurowadeł,
- bawełnianego woreczka,
- 30 dwustronnych kart z wzorami (15 do odwzorowań na geoplanie i 15 nawlekania kółek na sznurówki),




Mnie osobiście zachwyciły koła zębate, podobnie jak i moich chłopców. I nie mam tu na myśli jedynie pomysłowości, ale także jakość i precyzje ich wykonania. Efekt końcowy sprawia, że są zwyczajnie pięknie i aż chce się nimi bawić :-). Każde koło zębate powstało na bazie drewna, które z obydwu stron zostało oklejone grubym filcem (z jednej strony mamy kolory tęczy, po drugiej stronie każde koło ma kolor szary). Dzięki temu elementy zyskały piękne barwy a ich powierzchnia jest miła w dotyku dla maluszków, co dostarcza im dodatkowych bodźców sensorycznych. Ponadto taki zabieg powoduje, że koła są niezniszczalne.  





Geoplan, karty, sznureczki tak duża ilość kół zębatych powoduje, że zestaw ma nieograniczoną ilość możliwość jego wykorzystania. Począwszy od tych oczywistych czyli odwzorowywania układów z kart i nawlekania kół na sznureczek, po te bardziej wyszukane jak kategoryzacje według koloru czy wzoru, naśladowania, tworzenie i uzupełnianie sekwencji, układy symetryczne, dowolne układanie kół na planszy czy tworzenie obrazów. To jednak tylko wybrane pomysły ponieważ my codziennie odkrywamy kolejne zastosowania układanki i widzimy jak bardzo rozwija ona kreatywność i pomysłowość.





U nas zabawa z zestawem to już codzienność, Nikodem sięga po geoplan i koła zębate codziennie. Nie jest jeszcze gotowy na układanie wzorów z kart, ale świetnie radzi sobie z kategoryzacją kół według koloru. Wiele radości i satysfakcji też daje mu wkładanie kół na kołeczki geoplanu. 






Poniżej przedstawiamy propozycje kilku zabaw :-)


1. Odwzorowania układów z kart. Tu mamy różne stopnie trudności, w zależności od kart, mamy wzory z kolorowymi kołami oraz takie w których niektóre koła musimy rozpoznać po kształcie (na karcie ukazane są w kolorze szarym). 






2. Kategoryzacja według koloru. Tutaj możemy użyć geoplanu lub dołączonych do zestawu sznureczków.













3. Układy symetryczne. Tutaj ponownie możemy wykorzystać geoplan, tworząc na środku oś symetrii, lub układać koła na innej płaszczyźnie. 








4. Dzięki dużej ilości kół zębatych, można je także wykorzystać do naśladowania wzorów.



5. Tworzenie oraz uzupełnianie sekwencji.




6. Geoplan oraz koła sprawdzą się także świetnie jako liczmany. 


7. Nawlekanie. Tu możemy wykorzystać kary ze zworami lub nawlekać losowo :-)


8. Tworzenie obrazów, to kolejny pomysł na zabawę, tutaj mamy ogromne pole do popisu, tworzyć możemy na prawdę przeróżne obrazy. 


Układanka lewopółkulowa. Koła zębate to niezwykle wartościowa i dająca wiele możliwości pomoc edukacyjna. Dzięki tak wielu możliwościom możemy dostosować zabawy do wielu i możliwości dziecka, przez co można stopniowo zwiększać dziecku stopień trudności. To przykład zabawki, która rośnie wraz z dzieckiem. Poza świetną zabawą dzieci mają okazję do ćwiczeń wielu kluczowych dla prawidłowego rozwoju umiejętności takich jak: motoryka mała, koordynacja ręka - oko, precyzja ruchów ręki, percepcja wzrokowa, myślenie logiczne i matematyczne, koncentrację, skupienie uwagi oraz oczywiście stymulacja lewej półkuli mózgu. Nas ten zestaw zachwycił i jestem przekonana, że posłuży nam przez wiele lat. 

Polecamy serdecznie!!!


Zestaw Koła zębaty znajdziecie TUTAJ



Komentarze

  1. Swietna układanka :) muszę chrześnicy koniecznie kupić :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejna bardzo ciekawa propozycja na zabawę i jednocześnie ćwiczenie umiejętności przez dziecko. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie tylko wyjątkowy walor edukacyjnej zabawki, ale również doskonała jakość jej wykonania, takie drewniane przedmioty są bezpieczne, wygodne, ładne i służyć mogą wielu dzieciakom. :)

      Usuń
  3. Wspaniały zestaw. Może ten akurat zainteresowałby mojego młodszego synka, bo jak na razie nie mogę zwrócić jego uwagi tego typu zabawkami, a chciałabym aby spróbował.

    OdpowiedzUsuń
  4. Uwielbiam takie zabawki, dzieciaki się świetnie rozwijają mając takie pomoce :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Szczerze mówiąc, pierwszy raz słyszę o takiej układance, ale bardzo fajnie wygląda.

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo lubię Twojego bloga, trafiłam tu dwa dni temu i od razu polubiłam na Facebooku, super rzeczy pokazujesz!

    OdpowiedzUsuń
  7. Widziałam kiedyś podobną, ale dla starszych dzieci, gdzie jeszcze trzeba było tak dobrać koła zębate, by się wszystko poruszało. Masa zabawy! A ta właśnie świetna dla młodszych dzieci, jak Twoje.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O! Nie słyszałam o takiej wersji tej pomocy dydaktycznej. Może sprawdziłaby się w przypadku mojego starszaka. 😊

      Usuń
  8. Ojoj, bardzo lubimy takie zabawy! Świetnie to działa na rozwój dziecka i do tego jakie to jest przyjemne i relaksujące!

    OdpowiedzUsuń
  9. Ależ świetna zabawa, szkoda ,że nie mam takich małych dzieci, sama bym się chętnie przy okazji pobawiła :-)))

    OdpowiedzUsuń
  10. Świetna układanka! Widać, że dobrze wykonana i taka kolorowa :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  12. Bardzo fajna zabawka, bawi i uczy jednocześnie. :-)

    OdpowiedzUsuń
  13. Jestem zachwycona tą zabawką. Chyba wnuczkom kupię.

    OdpowiedzUsuń
  14. Kolejna świetna zabawka u Was i to w dodatku drewniana. Pięknie!

    OdpowiedzUsuń
  15. O jacie, świetna zabawka. Muszę kupić bratankowi
    https://swiatdisneyapl.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  16. Zabawa musi być genialna. Przy okazji uczy się podczas niej dziecko, ci jest wielką wartością. Niestety nie wszystkie zabawki teraz są tak mądrze przemyślane.

    OdpowiedzUsuń
  17. Piękna, kolorowa i bardzo estetycznie wykonana - a do tego daje mnóstwo różnych możliwości poznawczych! Jestem zachwycona :)

    OdpowiedzUsuń
  18. Wygląda na bardzo ciekawą gierkę. Pewnie bardzo podoba się dzieciom ;)

    OdpowiedzUsuń
  19. Aż szkoda, że nie zazębiają się na siebie, wtedy można by się bawić także ich mechaniką ;)

    OdpowiedzUsuń
  20. Świetna zabawka, myślę, że byłaby hitem u nas

    OdpowiedzUsuń
  21. Prezentuje się pięknie. Mój syn ma prawie dwa lata, kilka kolorów już rozpoznaje, ale za nic nie chce bawić się w ich grupowanie! Praktycznie codziennie malujemy, bawimy się plasteliną, klockami, a młody się uparł i koniec! Wszystkie kolory muszą być razem ;)

    OdpowiedzUsuń
  22. te koła wyglądają fenomenalnie, ale chyba bolą... jak się na nie nadepnie ;-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.