Przejdź do głównej zawartości

Zwierzaki przeplataki - Bumke

Tematem przewodnim dzisiejszego wpisu będzie motoryka mała oraz sposoby wspierania jej rozwoju już od najmłodszych lat. Sprytne paluszki mogą więcej, ale żeby takie się stały muszę dużo ćwiczyć. To od ich sprawności zależy samodzielność dziecka, ale także rozwój mowy. Dlatego też zwracam baczną uwagę na to aby Nikodem miał okazje do ćwiczeń małych raczek podczas codziennych zabaw i aktywności. Niedawno zauważyłam, że zainteresował się przeplataniem, bardzo mnie to ucieszyło, gdyż to bardzo rozwijająca aktywność i potrzebna w codziennym życiu umiejętność. I tym oto sposobem w naszym domu zwitały Zwierzaki przeplataki, cudowny zestaw sześciu zwierząt do przeplatania formy Bumke. 

Zwierzaki przeplataki to sześć plansz to przeplatania. Mamy tu niedźwiedzia, żyrafę, jeża, zająca, sowę oraz lisa. Każdy zwierz wykonany został z najwyższą starannością, i wyglądają niezwykle uroczo. Nikosiek zapałał do nich szczerą miłością od pierwszego wejrzenia. W zestawie są także dwa drewniane ołówki, jeden ze sznureczkiem i drugi z tasiemką, którymi dziecko przeplata plansze. Całość jest bardzo ładnie zapakowana, dzięki czemu będzie bradzo efektownie prezentować się jako prezent.  
Zwierzaki są po prostu urocze, sami zobaczcie :-)
Moją uwagę zwróciły także okrągłe zakończenia zamontowane na końcach sznureczków. Ich wielkość jest większa niż dziurki przez które dziecko przeplata, dzięki czemu zapewniają komfort zabawy (sznureczek nie "ucieka" z dziurki).

Nikoś bardzo chętnie podejmuje pierwsze próby przeplatania. Oczywiście w miarę umiejętności posiadanych przez 16-miesięcznego bobasa. Nie ma tu mowy o określonym wzorze, jednak na tym etapie nie o wzory chodzi, a o sam fakt pracy rączek :-)

Zwierzaki przeplataki to zestaw który zapewni dziecku nie tylko wiele radości podczas zabawy ale także pozwoli ćwiczyć:

- zdolności manualne, 
- koordynację ręka - oko,
- kreatywność,
- precyzję ruchów ręki,
- skupienie,
- czy koncentrację.

Czy polecamy Zwierzaki przeplataki?

Oczywiście, że TAK!!!


Zestaw znajdziecie TUTAJ


Komentarze

 1. U ciebie zawsze jest kreatywnie i ciekawie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przemyślane , zdrowe zabawki dla młodszych, bardzo mi się podoba koncepcja i różnorodność elementów. Zastanowię się nad tym zestawem , gdy moja misia będzie nieco starsza, teraz co prawda celowała by w otworki, ale nie wiem czy zgodnie z przeznaczeniem...

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna sprawa z tymi zwierzakami do przeplatania! <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Podobne zajęcie pamiętam z przedszkola/szkoły podstawowej. Nie dość, ze rozwija kreatywność, to i wspomaga rozwój zdolności manualnych!

  OdpowiedzUsuń
 5. mój syn się zakocha, ostatnio uwielbiam właśnie tego typu zabawy :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Za takimi gadżetami dla dzieciaków jestem w stanie głosować na dwie ręce zawsze i wszędzie by miały ich jak najwięcej. Z perspektywy wielu lat pracy w szkole jako wf-men widzę jak motoryka mała jest zaniedbana u dzieciaków, a ostatnio także jako wychowawca klasy przyglądam się temu jeszcze bliżej, co w perspektywie czasu odbija się choćby w estetyce i jakości pisma ręcznego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest to dobra rzecz także dla takich osób jak ja, które mają niesprawne ręce, ale starają się z tym walczyć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczne i skomplikowane jak dla mnie, ale dzieciom pewnie przyjdzie to łatwo przeplatać :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Co różnorodność elementów. Zastanowię się nad tym zestawem

  OdpowiedzUsuń
 10. Fantastyczny pomysł na zabawę, a przy tym ćwiczenie zręczności. :) Pewnie, że będę miała na uwadze podczas kupowania prezentów dla dzieci. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. jedne z najładniejszych "przeplataków" jakie widziałam. Szkoda, że nie wpadły mi w oko, gdy chciałam kupić

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo mi się podobają przeplatanki, niestety moja córka... Przeplotła raz i stwierdziła, że już gotowe :P Jak chciałam rozplątać, to krzyczała - no nie niszcz mi :D Więc u nas to była bardzo fajna, ale jednorazowa zabawa :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie