Przejdź do głównej zawartości

Spacer po Burano - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 Spacer po Burano, to gra po którą ostatnio sięgamy bardzo często. Jest to pozycja skierowana do dzieci od 10 roku życia a grać w nią można solo lub w grupie do 4 osób. Grę kojarzyłam z zagranicznych rynków, i bardzo się ucieszyłam gry Wydawnictwo Nasza Księgarnia podjęło się wydania tej publikacji na naszym rodzimym rynku.  W pudełku znajdziemy:

- 72 karty kamienic,
- 26 kart postaci,
- 8 dwustronnych kart rusztowań,
- 18 monet,
- 16 znaczników "Pozwolenie na budowę",
- notes,
- znacznik gracza rozpoczynającego,
- oraz instrukcję. 
Celem gry jest zdobyć największą liczbę punktów wśród wszystkich graczy. Dokonać tego można poprzez budowanie kamienic w taki sposób aby przyciągały uwagę turystów. Jednak to nie takie proste, ponieważ każdy z nich zwraca uwagę na inne szczegóły takie jak np. kwiaty, kolorowe markizy czy lampy. Punkty zdobędzie tylko ten gracz, którego kamienice spełnią oczekiwania turystów i mieszkańców kolorowego Burano. 


Zasady gry są dość jasne i nie ma tu zbyt wielu skomplikowanych działań. Każdy z graczy w swojej turze musi dobrać 1,2 lub 3 karty kamienic oraz odpowiednią ilość pieniędzy z banku. Należy pamiętać, że karty możemy dobierać tylko z jednej kolumny a suma dobranych kart i pieniędzy musi w sumie wynosić 3. Następnie gracz może (ale nie musi) wybudować 1,2 lub 3 części kamienic. Z wybudowanie jednej części gracz musi zapłacić 1 monetę, jednak za wybudowanie 2 elementów musimy już zapłacić 3 monety a za 3 elementy płacimy 5 monet.
Podczas budowy naszych kamienic musimy pamiętać o kilku zasadach:

- kamienice muszą składać się z kart jednego koloru (jednak są od tej reguły odstępstwa),
- sąsiadujące kamienice nie mogą być tego samego koloru,
- budowę musimy zawsze budować od parteru,
- możemy wybudować maksymalnie 5 kamienic.Gdy gracz wybuduje kamienice, gracz dobiera jedną kartę postaci, które będą nam punktować. Turyści z kolei punktują za elementy znajdujące się w danej kamienicy. Na koniec mamy punkty za mieszkańców, tutaj też instrukcja dokładnie określa za co można uzyskać punkty. 
Spacer po Burano to świetna gar rodzinna dla wprawionych w boju planszówkowym koneserów. U nas to zdecydowany hit tej wiosny. Polecamy każdemu kto szuka gry przy której będzie się dobrze bawić.


Grę znajdziecie TUTAJ

Gry Nasza Księgarnia


Komentarze

 1. Bardzo fajny pomysł na zwiedzanie :-) A później należy odwiedzić w realu :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gra wygląda bardzo ciekawie. Ja uwielbiam gry, więc i ta mnie zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda ciekawie, jeszcze nie widziałam nigdzie tej gry, a planszówki ostatnio są u nas na topie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysłowa gra, przyznam, że chętnie dałabym się namówić do udziału w niej. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie