Przejdź do głównej zawartości

Puzzle dla najmłodszych od Alexander

Nikodem lada dzień skończy półtora roku i właśnie zaczął wykazywać bardzo duże zainteresowanie dwuelementowymi puzzlami, z tego też powodu postanowiłam uzupełnić nieco nasze zasoby. Postawiłam na znaną przez nas od lat i sprawdzoną firmę Alexander, która nigdy nas nie zawiodła. Nie inaczej było i tym razem :-) Wszystkie wybrane przez mnie zestawy okazały się być świetnej jakości a Nikodem jest nimi zachwycony. Sięga po nie codziennie. Tabliczki Małe i Duże to zestaw 6 dwustronnych tablic, które posiadają wycięcia z elementami do wyjmowania i wkładania. Jest to jedna z prostszych form puzzli dwuelementowych (prostsze są jedyne z kołem do wkładania). Skierowane są do dzieci od 18 miesiąca życia i poza świetną zabawą zapewniają dziecku trening motoryki małej, logicznego myślenia, precepcji wzrokowej, spostrzegawczości, koordynacji ręka - oko, orientacji w przestrzeni, koncentracji czy skupienia uwagi. Karty przedstawiają zwierzątka, czyli coś co każde dziecko uwielbia, są kolorowe, dzięki czemu przykuwają uwagę maluchów. Po ułożeniu puzzli można bawić się w rozpoznawanie zwierzaków poszerzając tym samym słownictwo dziecka i wiedzę o otaczającym go świecie. Jakość puzzli jest bardzo dobra, tektura jest bardzo twarda, więc nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. 

Puzzle Wzory kolory to zestaw składający się z 40 elementów z których powstaje 20 par puzzli dwuelementowych. Karty znajdujące się po lewej stronie przedstawiają obrazy, mamy tu zwierzęta, owoce, części garderoby czy choćby elementy natury. Z kolei elementy, które po ułożeniu znajdują się po prawej stronie przedstawiają kolor lub wzór danego przedmiotu. Przykładowo gdy na obrazku po lewej stronie znajduje się zielona gruszka, pasujący puzzle po prawej stronie jest zielony. Podobnie jak prezentowany wyżej zestaw, tak i ten skierowany jest do dzieci od 18 miesięcy. Podczas zabawy dzieci ćwiczą spostrzegawczość, logiczne myślenie, kojarzenie, zdolności manualne oraz koordynację.  Puzzle - znajdź mamę po zestaw skierowany do dzieci od 2 lat i zawiera 48 elementów z których dziecko układa 24 paty. Tematem przewodnim są zwierzątka a dokładnie mamy i ich dzieci. Maluszki dopasowują ten sam gatunek zwierząt, ucząc się przy okazji prawidłowych określeń oraz ćwicząc wiele kluczowych dla prawidłowego rozwoju umiejętności takich jak myślenie logiczne, koordynację, spostrzegawczość czy zdolności manualne. W tym zestawie producent dostosował poziom do wieku dziecka stosując dodatkowo kryterium dopasowania w postaci koloru tła. Jednak aby nie było tak łatwo, te same kolory występują kilkukrotnie. 

Puzzle - kolory to zestaw skierowany do dzieci od 3 roku życia. Podobnie jak puzzle - znajdź mamę składają się z 48 z których układa się 24 pary. To zabawa skierowana do zaprawionych już w puzzlowym boju dzieci. Zadanie polega na odnalezieniu par kart z kolorową ilustrację oraz plakietką z kołami w tych samych kolorach co rysunek. Mamy tu kilka stopni trudności w zależności od ilości kolorów z których składa się obrazek. Obecnie Nikoś układa tylko dwukolorowe obrazki. Dzięki tej zabawie dzieci  ćwiczą świadomą obserwację, analizę i syntezę wzrokową, kojarzenia, spostrzegawczość, koordynacje czy koncentrację. 

Puzzle - łańcuch to nasza ostatnia propozycja. To także zabawa skierowana do dzieci od 3 roku życia. W pudelku mamy 16 prostokątnych tabliczek, na których znajdują się dwie połówki zwierząt. Zabawa polega na stworzeniu łańcucha zwierząt ułożonych w szeregu. Zabawa jest bardzo pobudzająca wyobraźnię, ćwicząca zmysł obserwacji, spostrzegawczości czy kojarzenia.  


Prezentowane przez nas puzzle to idealne propozycje dla maluszków. Mój toddlerek bardzo lubi układać puzzle dwuelementowe, jednak nie radzi sobie jeszcze manualnie z ich tradycyjnym łączeniem, dlatego też postawiłam na puzzle firmy Alexander, gdyż to jedyne publikacje, które udało mi sie znaleźć z łączeniami falowymi, nie wymagającymi specjalnego dopasowania. Wszytskie pozycje bardzo serdecznie polecamy maluszkom, jestem pewna, że dostarczą dzieciom wiele radości i satysfakcji.

Polecamy serdecznie!!! 
Puzzle znajdziecie TUTAJ

Alexander Toys

Komentarze

 1. Moja wnusia jest w podobnym wieku i też kocha puzzle i układanki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mieliśmy podobne puzzle jak syn był mały. Mogę polecić każdemu rodzicowi niemowlaka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubimy gry i układanki od Alexander Toys. Tych zestawów nie mamy, a myślę, że mój Nikoś świetnie by się nimi bawił.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie że maluszki mogą sobie poukładać puzle.

  OdpowiedzUsuń
 5. Puzzle Znajdź mamę najbardziej mnie zainteresowały i nawet rozważę ich zakup.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie puzzle - duże, kolorowe, wyraźne , a dzieci bawią się nimi dwiema rączkami rozwijając obie półkule :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Od najmłodszych lat praca nad motoryką małą rąk, jako wf-ista popieram na dwie ręce, a nawet na cztery ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne gadżety na obecny czas kwarantanny 👍

  OdpowiedzUsuń
 9. Jejku, jak się nie ma żadnej styczności z dziećmi i widzi te układanki, to wydają się takie łatwe. No ale wszystkiego trzeba się kiedyś nauczyć!

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak byłam młodsza także kochałam puzzle

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie