Przejdź do głównej zawartości

Lody we wszytskich smakach - Wydawnictwo Dwie Siostry

O tym, że książki pobudzają wyobraźnię wiemy wszyscy. Moim chłopcom czytamy od urodzenia co przekłada się na ich bujną wyobraźnię, ciekawość świata i chęć poznawania. Dlatego tak chętnie sięgam dla nich po nietuzinkowe pozycje, które skłaniają do przemyśleń i wyzwalają pozytywne emocje. Taką publikacją jest bez wątpienia książka Pawła Mildnera pod tytułem Lody we wszystkich smakach. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry.  Bohaterami tej krótkiej ale jakże ciekawej książki są Oskar i Ola. Chłopiec mieszka w wielkim bloku z kolei dziewczynka mieszka w niebieskim domu pod miastem. Z pozoru różni ich wszystko, jednak oboje mają wiele marzeń. Cześć z nich zwyczajnych, prozaicznych jak być bardzo pięknym czy kierować tramwajem, inne zaś dość oryginalne i nierealne jak na przykład rozumieć jeżyk zwierząt, nauczyć się latać czy zostać olbrzymką. Nasi bohaterowie marzą i nie boją się o tym mówić, ich pragnienia są skrajnie różne, jednak jest jedna rzecz której marzą oboje. Co to takiego? Przekonajcie się sami. Książeczka została bardzo ładnie zrecenzowana. Ilustracje są proste, nie ma tu przepychu czy kontrastowych barw. Są bardzo przyjemne w odbiorze i działają na wyobraźnię. Lody we wszystkich smakach to bardzo wartościowa książeczka dla przedszkolaków. Pokazuje, że warto marzyć i dążyć do ich realizacji. U nas publikacja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony chłopców i często do niej wracamy. Idealna pozycja, która prowokuje do rozmów rodzic-dziecko.

Polecamy serdecznie!!!  


Książkę znajdziecie TUTAJ

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/

Komentarze

 1. Bardzo podobają mi się takie kolorowe ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dwie siostry to jednak wspaniałe wydawnictwo! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna świetna pozycja dla młodego czytelnika ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziecięce marzenia to coś pięknego i absolutnie szczerego :) Szkoda, że wraz z dorosłością wiele z nich bezpowrotnie przepada. Takie książeczki pokazują, że warto je pielęgnować i o nie walczyć.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie