Przejdź do głównej zawartości

Flockey - hokej podłogowy by Bujo Lujo

Jeżeli Wasze dzieci lubią ruch a do tego są kreatywne i często wymyślają przeróżne zabawy, to koniecznie musicie poznać grę FLOCKEY czyli hokej podłogowy. Twórcami tej zabawki jest polska firma Bujo Lujo, która oferuje najwyższej jakości zabawki z drewna. Ale wracając do naszego domowego hokeja, to muszę Wam szczerze powiedzieć, że jestem pod wrażeniem jakie możliwości zabaw daje, z pozoru ta dość "niewinna" gra. Te trzy krążki są czystym przykładem na to , iż ogranicz nas tylko nasza wyobraźnia. 
Flockey - hokej podłogowy by BujoLujo to trzy krążki. Dwa większe z wyżłobieniem tzw. zbijaki oraz jeden mniejszy krążek, służący do zbijania. Zaokrąglone wycięcia powodują, iż krążki bardzo fajnie układają się w ręce, co przekłada się na komfort zabawy. Każdy z elementów zostały wykonane z najwyższa starannością, my posiadamy wersję w kolorze żółtym, jednak jest też dostępna wersja naturalna (bez malowania). 


Flockey to z założenia gra towarzyska i tą funkcję spełnia w 100%, jednak poza aspektem społecznym, zabawa rozwija także celność, precyzję ruchów ręki, koordynację ręka-oko, refleks czy koncentrację. Poprzez konieczność ciągłych wychyleń, jest świetnym ćwiczeniem przekraczania środkowej linii ciała, co z kolei znajdzie zastosowanie w terapii zaburzeń sensorycznych czy zajęciach logopedycznych. 
Przechodząc teraz do zabaw, to oczywiście u nas na pierwszy rzut poszedł hokej. I muszę przyznać, że Ignacy złapał bakcyla :-) podobnie jak jego koledzy, którzy umawiają się co weekend na rozgrywki :-). Jednak szybko okazało się, że te trzy krążki mają ogromny potencjał...
...i tak zaczęły się zabawy polegające na:


- strzelaniu do bramki,
- hokejowe kręgle,
- zbijanie wież,
- slalom, 
- wybijankę (z określonego pola),
- zawody sportowe,


Każdy dzień to dla nas kolejne wyzwania i kolejne pomysły na zabawy z FLOCKEY :-)
Flockey to świetna zabawa połączona z ruchem. Naszym zadaniem jako rodziców jest, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, zadbanie o kondycję fizyczną naszych pociech. Wiadomo, iż nie zawsze możliwe jest wyjście na plac zabaw, do parku czy lasy, w takich sytuacjach podłogowy hokej przychodzi z pomocą zapewniając świetną zabawę całej rodzinie jak i dostarczając odpowiednią dawkę ruchu.

Polecamy serdecznie!!!
Flockey znajdziecie TUTAJ

Kochani, na koniec mam dla Was niespodziankę!!!

Używając kodu "domowezacisze" przez najbliższy miesiąc macie 8%rabatu na zakup FLOCKEY, a po miesiącu kod będzie wartości 5%

Także korzystajcie, bo warto :-)

BUJO LUJO PNG obwod.png


Komentarze

 1. No ciekawe to, myślę że moje też by tym się zainteresowały 👏😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet nie wiedziałam, że jest wersja na podłogi. Dla mniejszych dzieci to fajna opcja zabawy :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupuje! Potrzebujemy dużo nowych rozrywek na ten ciężki czas

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna zabawa szczególnie wczasach kwarantanny ....

  OdpowiedzUsuń
 5. na pewno zabawy jest po pachy! Z Wami nie można się nudzić :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale fantastyczne :-) na panelach moze bym sie bala ale my mamy gres i chetnie byśmy pograli w takiego hokeja 😍

  OdpowiedzUsuń
 7. Dopiero u Ciebie czytam po raz pierwszy o flockey. To musi być świetną zabawą i super, że można w nią zagrać w domu. Tym bardziej teraz.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna gra też chętnie w taca zagram

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszy raz coś takiego widzę, trochę kojarzy mi się z cymbergajem. Świetnie, że ma tak wiele kreatywnych zastosowań :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo prosta i pomysłowa zabawka! Super!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa gra, zawsze można się poruszać, choć w domku.

  OdpowiedzUsuń
 12. Z jakiej firmy jest deska do balansowania ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetna zabawa dla najmłodszych i tych trochę starszych

  OdpowiedzUsuń
 14. Gra faktycznie ma potencjał, ale my mamy wysokie dywany i niestety tarcie nie pozwoli krążkowi tak fajnie sunąć do celu :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dobrze że dzięki tym propozycjom dziecko rozwija wyobraźnię.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie