Przejdź do głównej zawartości

Czytamy sylabami - nowa seria Wydawnictwa Debit

 Nakładem Wydawnictwa Debit, nie tak dawno na naszym rynku ukazała się nowa seria książeczek do samodzielnego czytania. Tytuły skierowane są do dzieci od 6 roku życia, przez co nie mamy tu zbyt dużo tekstu. Jednak nie ilość a jakość się liczy. A tematy podejmowane w książeczka z serii CZYTAMY SYLABAMI są na prawdę ważne zarówno dla każdego dziecka jak i osób dorosłych. 




Jak sama nazwa serii wskazuje, książeczki nastawione są na czytanie metodą sylabową. Z tego też powodu, cały tekst został oznaczony dwoma kolorami czarnym i czerwonym i w ten sposób podzielony na sylaby.


ON-OFF to historia trójki przyjaciół: Agatki, Tomka, i Mateusza. Dzieci są nierozłączni od lat, nawet swoje urodziny obchodzą razem na wspólnym przyjęciu :-). Nie inaczej było i tym razem, cała trójka obchodziła swoje siódme urodziny podczas wspólnego przyjęcia. Gdy po części oficjalnej nastąpiło otwarcie prezentów, okazało się, że Tomek, jako jedyny z całej trójki, dostaje od taty telefon komórkowy. Od tej chwili zawsze aktywny, wesoły i pełen pomysłów chłopiec zmienia się nie do poznania. Interesuje go tylko telefon, przestał wychodzić z przyjaciółmi na dwór a telefon zastąpił mu towarzystwo innych ludzi. Na szczęście jego przyjaciele i rodzina na czas podjęli odpowiednie działania i Tomek "powrócił" do dawnego życia.  






KUPISZ MI? to historia trójki rodzeństwa: Franka, Maksa i Zuzi. Cała trójka to miłośnicy słowa drukowanego. Kochają przygody i dobrą zabawę. Wspólnie się uczą odkrywać otaczający ich świat. Niestety, pewnego dnia z Maksem stało się coś niewytłumaczalnego. Stał się nieznośny domagając się na każdym kroku, aby rodzice kupili mu kolejną zabawkę. Gdy Ci okazali się nieugięci, chłopiec zaczął prosić o "prezenty" innych członków rodziny. Postępowanie Maksa ulegało stałemu pogorszeniu, a jego niezadowolenie wzrastało, jednak podobnie jak z bohaterami pierwszej książki, tak i tu z pomocą przyszli najbliżsi. Chłopiec zrozumiał, iż o wiele fajniej jest doceniać to co się ma, niż skupiać się na tym czego nie mamy. 






Czytamy sylabami, to bardzo wartościowa seria, ponieważ dzieci ćwicząc sztukę czytania jednocześnie poznają bardzo pouczające historie i dowiadują się jak poprawić swoje zachowanie, pokonać przeszkody i wzmocnić swoje relacje z innymi osobami. 

Polecamy serdecznie!!!


Serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit

Komentarze

 1. Już gdzieś o tej serii słyszałam i na pewno się w nią zaopatrzę - bo akrat czytanie sylabami to jest tmat, który ostatnio intensywnie wałkujemy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydatne są takie publikacje, nauka poprzez zabawę, nowości w sympatycznej otoczce graficznej. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajna seria. My właśnie jesteśmy na etapie początków czytania, Więc uczymy się również z pomocą sylab, mamy nawet taką grę planszową:-) Po tą serię też z chęcią byśmy sięgnęli

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe propozycje dla młodszych czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super pomysł na naukę sylabizowania. Dzieci chętniej uczą się z tego typu książeczek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sposób dobry do nauki czytania, wiele dzieci tak z nim zaczyna. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie książeczki fantastycznie się sprawdzają, przede wszystkim przyciągają przygodami, ale i też w naturalny sposób wzmacniają pasję czytania. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie