Przejdź do głównej zawartości

Szczerze Donalda Tuska

Gdy tylko pojawiła się informacja w zapowiedziach Wydawnictwa Agora o ukazaniu się książki Donalda Tuska, oboje z mężem wiedzieliśmy, że musimy po nią sięgnąć. Jednak na samym wstępie chcę wyraźnie zaznaczyć, iż jest to wpis całkowicie apolityczny, nie promujący żadnej ze scen politycznych naszego kraju czy Europy, a jedynie nasza opinia na temat tej publikacji.

 Jako baczni obserwatorzy sceny politycznej zarówno tej polskiej jak i światowej, chcieliśmy poznać inną perspektywę, "zajrzeć za kulisy" europejskiej polityki. Muszę przyznać, że miałam pewne oczekiwania co do tej pozycji, jednak nie spodziewałam się aż tak wciągającego i błyskotliwie napisanego dziennika jednego z najważniejszych polityków starego kontynentu ostatnich lat. 
Szczerze to opisane dzień po dniu jedne z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat. Czytamy tu nie tylko o niekończących się negocjacjach związanych z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej czy kryzysie migracyjnym ale także o zamachach terrorystycznych, śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jak również o codziennych obowiązkach i związanych z nimi trudach. Nie zabrakło tu także opisu sylwetek obecnie najważniejszych światowych graczy politycznych takich jak Angela Merkel, Donald Trumph, Boris Johnson czy Barak Obama. 

Przewodniczący Rady Europejskiej w latach 2014 - 2019 w swojej książce wspomina także o pierwszych krokach w światowej polityce na tak ważnym stanowisku. Czytając Szczerze, nie mamy tu odczucia przesadnego lukrowania, przedstawiania rzeczywistości w innym, nieco jaśniejszym świetle. Tusk określa tu wyraźnie co jest białe a co czarne. Oczywiście nie została tu pominięta sama Polska, do której autor bardzo często powraca.   


Szczerze to obowiązkowa lektura dla każdego kto interesuje się polityką. To jedyna na naszym rynku taka książka, która pozwala zajrzeć za kurtynę brukselskiej polityki. Tusk do napisanie tej książki wykorzystał coś czego żaden z naszych polityków nie ma i długo jeszcze nie będzie miał czyli własne doświadczenie. Sześć lat spędzonych w Brukseli pozwoliło mu zawiązać kontakty z politykami z całego świata i spojrzeć na politykę z szerszej perspektywy. Lekturę polecamy zwłaszcza osobom które interesują się polityką i literaturą faktu.


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Komentarze

 1. Bardzo lubię takie książki, ale mam wrażenie, że część z nich powstaje na siłę. Szukam recenzji tej pozycji i chyba wasza mnie przekonała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie jestem fanką takich książek i raczej po nią nie sięgnę co nie oznacza że nie jest dobra.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zupełnie nie jest to książka dla mnie więc jej lekturę sobie odpuszczę. Zaskoczyłaś mnie recenzją książki innej niż tej z kanonu literatury dziecięcej. 👍

  OdpowiedzUsuń
 4. Tego typu książki mnie nie przekonują, albo inaczej, nazwisko musi mnie przekonać, wówczas chętnie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie kusi mnie ta książka A raczej ta osoba

  OdpowiedzUsuń
 6. to na pewno bardzo ciekawy wywiad z człowiekiem, który jest bardzo ważnym europejskim politykiem. Chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Sam tej książki nie napisał, to pewnie jakiś redaktor, ale warto przeczytać, by zobaczyć jak on siebie widział w tych latach, na tym stanowisku :-) Czy książka jest obiektywna wątpię, ale politycy tacy są właśnie...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie