Przejdź do głównej zawartości

Matematyka dla smyka - zabawa kolorami

Nikodem od ponad dwóch miesięcy bardzo lubi bawić się kolorami. Ostatnio zauważyłam, że synek interesuje się coraz bardziej złożonymi układami. Postanowiłam więc zrobić synkowi pomoc do dopasowywania w dwóch kolorach. Ostatecznie zdecydowała się na koła. Podkładki wycięłam z tektury, na nie nakleiłam dwa koła o różnej wielkości i tekturze. Wykonałam 12 sztuka po dwie do pary. Po około 15 minutach miałam gotową zabawę dla synka :-) Nikoś bardzo lubi je dopasowywać i często po nie sięga :-)   

Taka zabawa to nie tylko miło spędzony czas, to także trening logicznego myślenia, koordynacji ręka - oko, percepcji wzrokowej czy budowanie inteligencji matematycznej. Serdecznie polecamy tego typu zabawy :-)Komentarze

 1. Witam jakim klejem Pani sklejka materiały i skąd materiały? Ppzdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko przyklejam klejem na goraco a materialy kupilam w lokalnym papierniczym

   Usuń
 2. Taka matematyka na pewno mila była by w szkołach

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie