Przejdź do głównej zawartości

Polecamy na święta: MONTINO Rurki 3D 310 elementów od Alexander

Dziś mam dla Was kolejny wpis w którym podrzucamy Wam pomysł na świąteczny prezent. Tym razem to coś dla miłośników dużych konstrukcji. MONTINO Rurki 3D firmy Alexander to zestaw składający się z 310 elementów: 200 rurek w trzech długościach i siedmiu kolorach oraz 110 kolorowych złączek. Zestaw daje ogrom możliwości twórczy zabaw dla całej rodziny. Dzięki dołączonej do kompletu ulotki z przykładowymi konstrukcjami, możemy śmiało rozpocząć zabawę, u nas szybko przekonaliśmy się, że przykładowe wzory, to tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ dzięki tym rurkom i złączkom można wybudować na prawdę wszystko. 

O tym, że czas spędzony na takiej zabawie w gronie najbliższych, zawsze jest bezcennym, nie muszę chyba nikogo przekonywać. Jednak MONTINO zapewnia nie tylko świetną rozrywkę, podczas łączenia tych niepozornych elementów dzieci ćwiczą wiele kluczowych dla prawidłowego rozwoju umiejętności takich jak choćby: precyzja ruchów ręki, koordynacja ręka - oko, planowania, motoryka mała, koncentracja, cierpliwość, logiczne i samodzielne myślenie, inteligencję matematyczną, jak również zaspokaja potrzebę tworzenia czy kreatywność.  
U nas zabawa z zestawem rurek nie ma końca, chłopcy niemalże codziennie po niego sięgają a konstrukcje jakie powstają są coraz bardziej wymyślne. Jeżeli macie w domu miłośnika zabaw twórczych i szukacie czegoś co zajmie go na długie godziny, to polecamy zestaw MONTINO Rurki 3 D. Na pewno sprawdzą się doskonale 

Polecamy serdecznie!!!


Zestaw znajdziecie TUTAJ

Alexander Toys
  

Komentarze

  1. Bardzo fajna zabawka rozwijająca rozwijająca wyobraznie i zdolności manualne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa propozycja. A ile daje możliwości zabawy. Naprawdę super.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)