Przejdź do głównej zawartości

Jak wspierać rozwój przedszkolaka? - Wydawnictwo Samo-Sedno

Jak wspierać rozwój przedszkolaka? to książka autorstwa Moniki Sobkowiak znanej szerszej społeczności jako autorka bloga Pani Monia. Osobiście uwielbiam to miejsce w sieci, często tam zaglądam i nie raz korzystałam z udostepnianych tam materiałów i pomysłów. Dlatego też gdy tylko dowiedziałam się, że Pani Monika napisała książkę, wiedziałam, że muszę ją mieć. Byłam przekonana, że to będzie niezwykle wartościowa i  inspirująca lektura, i nie pomyliłam się. Autorka w bardzo komplekowy sposób opisała aż dziesieć bloków tematycznych. Książka wydana została przez Wydawnictwo Samo-Sedno.

Całość została ujęta na niespełna 250 stronach. Znalazły się tu takie bloki tematyczne jak:

- w świecie emocji przedszkolaka - rozwój społeczno-emocjonalny dziecka,
- gimnastyka dla smyka,
- trudna sztuka mówienia,
- mały matematyk - rozwijanie myślenia matematycznego,
- w świecie liter,
- przedszkolak w świecie technologii informacyjnej,
- kreatywny przedszkolak -rozwijanie myślenia twórczego,
- przedszkolne laboratorium - rozwój umiejętności eksperymentowania i wnioskowania,
- integracja sensoryczna bez tajemnic,
- uwaga, pamięć i percepcja. 
Książka to prawdziwa skarbnica wiedzy, którą mogą wykorzystać nauczyciele w sali przedszkolnej w większej grupie dzieci, jak i sami rodzice we własnym domu. Znajdujemy tu kompleksowe opisy poszczególnych zagadnień jak również same przykłady zabaw. A te musze przyznać, ze są niezwykle ciekawe i absorbujące maluszki. 


Wprowadzając w życie pomysły Pani Moniki, zapewniamy dzieciom nie tylko świetną zabawę ale przede wszystkim możliwości wszechstronnego rozwoju opartego na doświadczeniach. Bardzo utkwiło mi w pamięci jedno stwierdzenie jakiego autorka użyła, mianowicie napisała, iż ...jak będzie nuda, to się nie uda... Są to niezwykle znamienne słowa, które jednoznacznie stwierdzają, że dziecko musi działać, odkrywać, poznawać w sposób interesujący i absorbujący, bo tylko wtedy będzie osiągać maksimum swoich możliwości.  Jak wspierać rozwój przedszkolaka? to obowiązkowa lektura dla każdego rodzica mającego w domu przedszkolaka. Polecam tą pozycję także nauczycielom przedszkoli, jestem przekonana, że i ich zainspiruje i podpowie ciekawe pomysły na zabawy czy doświadczenia. Ja z niecierpliwością czekam kiedy zacznę wprowadzać pomysły z książki w zabawach z Nikosiem :-)

Polecam serdecznie!!! 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Komentarze

  1. Mam tę książkę. Znalazłam w niej wiele cennych rad oraz pomysłów na zabawy, zarówno jako mama oraz nauczycielka wychowania przedszkolnego.🙂

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie