Przejdź do głównej zawartości

Sekretne życie smarków - Wydawnictwo Debit

Jeżeli chcecie zostać prawdziwymi ekspertami od smarków, to dzisiaj podpowiem Wam jak w szybki, łatwy i przyjemny sposób posiąść tak głęboką i szeroką wiedzę na temat właśnie glutów z nosa. Sposób jest jeden, niezawodny i sprawdzony przez nas, to lektura książki autorstwa Mariony Tolosy Sistere pod tytułem Sekretne życie smarków, która właśnie ukazała się na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Debit. Dodam tylko, że świetną robotę z tłumaczeniem tekstu wykonała Karolina Jaszecka. 
Mimo, iż książeczka liczy zaledwie 24 strony, to ilość informacji jaka się w niej znalazła na temat smarków jest imponująca. To prawdziwe kompendium wiedzy na temat (co tu ukrywać) niezbyt lubianych przez dzieci i dorosłych glucików. Jak się jednak okazuje, smarki towarzyszą nam na co dzień. Czy wiedzieliście, że człowiek dziennie połyka niemalże litr smarków!!! Ja nie zdawała sobie z tego sprawy, do kiedy nie przeczytaliśmy z chłopcami tej publikacji :-)Smarki (mimo, iż są obrzydliwe) to okazuje się pełnią dość istotną funkcję, gdyż są swoistym izolatorem, który wyłapuje wiele wirusów i bakterii, chronią w ten sposób nasz organizm. Ponadto z książki dowiadujemy się także co oznacza dany kolor smarków, jak się ich pozbyć czy choćby jak brzmi kichanie w różnych językach oraz co odpowiadają meksykanie po pierwszym, drugim i trzecim kichnięciu :-)
Sekretne życie smarków to książka, która zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Po pierwsze sam pomysł na książkę i zrobienie superbohatera ze smarków jest już genialne. Po drugie zabawne i bardzo sugestywne ilustracje, które idealnie uzupełniają tekst są niewątpliwym atutem książki. I po trzecie (najważniejsze) sam tekst, który momentami powala szczerością i jest niezwykle interesujący nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. U nas książka spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.


Polecamy serdecznie!!! Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit


Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.