Przejdź do głównej zawartości

Poznaję świat i kropka - Wydawnictwo Skrzat

Z ciekawską małą Kropeczką zaprzyjaźniliśmy się już kilka lat temu. Każda kolejna część serii trafiała do naszej domowej biblioteczki. Nie inaczej stało się z najnowszą, dziewiątą już częścią przygód małej bohaterki. Najnowsza pozycja która nosi podtytuł: Wielkie zagadki małej komórki. Co robią pszczoły z muchami do spółki to kolejny popis Rafała Klimczaka i bardzo ciekawa lektura dla małych i dużych. Cała seria ukazuje się na rynku nakładem Wydawnictwa Skrzat.  
 


Poznaję świat i kropla! Wielkie zagadki małej komórki. Co robią pszczoły z muchami do spółki to zaproszenie czytelników do świata, w którym Joasia, Kropeczka oraz pozostali mieszkańcy pokoju dziewczynki poznają otaczający ich świat. Tym razem pod lupę biorą mikroświat i odkrywają tajemnice komórki. Poznajemy jej budowę, oraz kształt, jest mowa także o DNA oraz białkach. Jeden z rozdziałów poświęcono pszczołom. Tutaj dowiadujemy się między innymi jak odróżnić pszczołę, osę i trzmiela, jak powstaje miód czy choćby to w jaki sposób widzą pszczoły.   Z książki dowiemy się także do czego wykorzystywane jest zjawisko kapilarne, inaczej zwane słomkowe, na czym polega efekt naczyń połączonych czy choćby o tym jak drzewa pobierają wodę.  
Obok ciekawego tekstu, książka wyróżnia się także bardzo ładnymi i estetycznymi ilustracjami autorstwa Ilony Brydak. Poznaję świat i kropka! to jedna z ciekawszych serii, która w niezwykle prosty i jasny sposób opowiada i zjawiskach przyrodniczych, które są bardzo skomplikowane. U nas każda kolejna książka to hit, do których bardzo często wracamy. To idealne książki dla ciekawskich przedszkolaków i starszaków. Cała seria sprawdzi się idealnie jako prezent pod choinkę :-)

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

https://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=start


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.