Przejdź do głównej zawartości

Polecamy na święta: najlepsze gry planszowe + 40% RABAT - Wydawnictwo Egmont

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, dziś mam dla Was kolejny wpis w którym chcę ponownie polecić ciekawe gry planszowe, które u nas sprawdziły się rewelacyjnie. Cztery tytuły skierowane do różnych grup wiekowych. Znajdziecie tu co ciekawego zarówno dla przedszkolaka, starszaka jak i dorosłych, lubiących gry bez prądu. Wszystkie tytuły, które dzisiaj chcę Wam przybliżyć wydane zostały przez Wydawnictwo Egmont.  Duuuszki w kąpieli to gra skierowana do dzieci od 8 roku życia. W rozgrywce może barć udział od 2 do 8 graczy a czas trwania rozgrywki to ok. 20 minut. Zawodnicy podczas rozgrywki mają za cel zdobyć jak największą ilość kart. Sama mechanika gry jest bardzo prosta. Po odsłonięciu wierzchniej karty z ułożonego stosu, jednocześnie każdy  z zawodników stara się jak najszybciej wziąć przedmiot w tym samym kolorze co jeden z przedmiotów znajdujących się na odsłoniętej karcie. Jeżeli nie znajdujemy pasującego przedmiotu, należy wziąć przedmiot w takim kolorze jaki nie występuje na odsłoniętej karcie. Po prawidłowych wzięciu przedmiotu, gracz otrzymuję odsłoniętą kartę. Zwycięzcą zostaje gracz, który zdobędzie najwięcej kart. 


Ryzyk fizyk edycja deluxe to gra dla dzieci od 10 roku życia. Tutaj graczy musi być minimum 4 a ze wspólnej gry może cieszyć się nawet 14 graczy. Długość rozgrywki to ok. 25 minut. To gra która nawiązuje do słynnej ruletki jednak jej zasady są odmienne. Tutaj zanim przejdziemy do obstawiania, każdy z graczy musi udzielić pisemnej odpowiedzi na wybrane pytanie (odpowiedzią zawsze jest jakaś liczba). Gdy każdy z zawodników udzieli swojej odpowiedzi, należy je ułożyć na środku taka aby każdy je widział i następuje obstawianie najbardziej prawdopodobnej odpowiedzi. Zwycięzcą zostaje osoba która po 7 pytania zgromadzi najwięcej pieniędzy.   


Dopasowani do propozycja dla starszych graczy od 16 roku życia. Grać może od 4 do 8 zawodników a czas trwania rozgrywki to około pół godziny. To gra drużynowa w której zawodnicy dobierają się w dwuosobowe zespoły. Zabawa polega na odpowiadaniu na pytania znajdujące się na kartach. Odpowiedzi muszą być jedno lub dwuwyrazowe a aby zdobyć punkt , nasza odpowiedź musi pokrywać się z odpowiedzią osoby z naszej drużyny. Zwycięzcą zostaje to dwójka graczy, która jako pierwsza zdobyła 30 punktów, lub po 9 rundzie. 


Pędzące żółwie to propozycja dla najmłodszych w dzisiejszym zestawieniu. Przedszkolaki od ok 5 roku życia pokochają tą grę. Grać w nią może od 2 do 5 osób a średni czas rozgrywki wynosi ok. 20 minut. Mali zawodnicy podczas gry starają się jak najszybciej doprowadzić swojego żółwie do grządki sałaty. Tutaj zawodnicy decydują poprzez wyłożenie jednej z 5 posiadanych kat z na środek i wykonanie ruchu zgodnie z symbolem znajdującym się na karcie. Opcji jest kilka, żółw może przesunąć się dwa lub jedno miejsce do przodu. może także się cofnąć. Zdarzyć się może także, że gracz przesuwa ostatniego żółwia o 1 lub 2 miejsca. Zwycięzcą zostaje ten gracz, którego żółw jako pierwszy dotrze do mety.


Na koniec mam dla Was niespodziankę!!!

 40 % rabat na gry planszowe Wydawnictwa Egmont które znajdują się TUTAJ.

Aby rabat został naliczony należy w koszyku w miejscu na KOD RABATOWY wpisać: zacisze. Opcja ta jest dostępna tylko po zalogowaniu. Kod jest aktywny od dzisiaj (12 listopada), aż do 21 grudnia 2019r.

Tak więc, jeżeli macie w domu miłośników gier bez prądu, to koniecznie skorzystajcie z promocji :-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie