Przejdź do głównej zawartości

Kalendarz Adwentowy - Wydawnictwo Promic

 Święta zbliżają się wielkimi krokami, widać to na deptakach, sklepowych wystawach czy telewizyjnych reklamach. Dla nas to bardzo wyjątkowy czas, który zawsze staramy się przeżyć rodzinnie. Przez ostatnie lata przygotowywałam Ignacemu kalendarze adwentowe, dzięki którym każdy dzień grudnia aż do Wigilii, były wyjątkowe. W tym roku taki kalendarz będzie dla obu moich synków, choć będą się nieco różnić (różnica wieku ponad 8 lat wymusza pewne kompromisy). Obok kalendarza, przez cały ten okres towarzyszą nam książki w tej tematyce. Nasza domowa biblioteczka obfituje w wiele cudownych tytułów, a do tego grona w tym roku doszła kolejna, Kalendarz Adwentowy autorstwa Barbary Garczyńskiej. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Promic.        Książka ma typową formę kalendarza adwentowego czyli podzielona została na 24 rozdziały. Opowiadania są ciepłe i wprowadzają w świąteczny nastrój. Są także idealnym pretekstem do rozmów z dziećmi na temat duchowego wymiaru świąt. W tym bardzo pomocne mogą okazać się pytania zamieszczone na końcu każdego z rozdziałów.

Głównymi bohaterami książki są członkowie rodzin z Czekanowa. Rodzice oraz dwójka małych dzieci wspólnie przygotowują się do nadchodzących świąt. Chodzą na roraty, wspólnie przystrajają dom czy pieką pierniczki. Dużo też rozmawiają, rodzice starają się jak najlepiej przygotować swoje pociechy i pokazać im, iż święta to nie tylko Mikołaj i prezenty. Dzieci są bardzo zainteresowane opowieściami rodziców, zwłaszcza starsza córka, która zadaje dużo pytań.  
Książka zachwyca także całą oprawą graficzną, przyjemne dla oka, ciepłe i bardzo klimatyczne ilustracje, na pewno spodobają się dzieciom i wprowadzą je w świąteczny klimat.


Bardzo pomocny jest słowniczek trudnych i niezrozumiałych dla dzieci wyrazów, dzięki któremu, rodzice bez problemu wyjaśnią swoim pociechom ich znaczenia.   


Kalendarz Adwentowy to pozycja obowiązkowa dla każdego dziecka przygotowującego się do świąt. Codzienne czytanie nie tylko wprowadzi cudowną aurę, ale pozwoli także pogłębić więzi rodzinne między dziećmi a rodzicami. U nas książki czytane są codziennie, jednak w czasie adwentu, ten rytuał nabiera u nas wyjątkowego wymiaru!!!

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

 Wydawnictwo PROMIC

Komentarze

 1. Mamy! Wczoraj o nim pisałam. To wyjątkowy kalendarz w postaci książki, a jednocześnie gotowa forma kalendarza dla zabieganych. Przede wszystkim to naprawdę wartościowa lektura wzbogaconą o przepiękne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki to zawsze dobry pomysł. Teraz tematyka świąteczna jest jak najbardziej na czasie. Tą książkę widzę pierwszy raz u Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna książeczka i temat aktualny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się kompozycja tej książki, wspaniale uzupełni kalendarz który w tym roku przygotowałam dla córek

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka pozycja na pewno sprawdzi się w odpowiednim okresie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.