Przejdź do głównej zawartości

Kalendarz Adwentowy - Wydawnictwo Promic

 Święta zbliżają się wielkimi krokami, widać to na deptakach, sklepowych wystawach czy telewizyjnych reklamach. Dla nas to bardzo wyjątkowy czas, który zawsze staramy się przeżyć rodzinnie. Przez ostatnie lata przygotowywałam Ignacemu kalendarze adwentowe, dzięki którym każdy dzień grudnia aż do Wigilii, były wyjątkowe. W tym roku taki kalendarz będzie dla obu moich synków, choć będą się nieco różnić (różnica wieku ponad 8 lat wymusza pewne kompromisy). Obok kalendarza, przez cały ten okres towarzyszą nam książki w tej tematyce. Nasza domowa biblioteczka obfituje w wiele cudownych tytułów, a do tego grona w tym roku doszła kolejna, Kalendarz Adwentowy autorstwa Barbary Garczyńskiej. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Promic.        Książka ma typową formę kalendarza adwentowego czyli podzielona została na 24 rozdziały. Opowiadania są ciepłe i wprowadzają w świąteczny nastrój. Są także idealnym pretekstem do rozmów z dziećmi na temat duchowego wymiaru świąt. W tym bardzo pomocne mogą okazać się pytania zamieszczone na końcu każdego z rozdziałów.

Głównymi bohaterami książki są członkowie rodzin z Czekanowa. Rodzice oraz dwójka małych dzieci wspólnie przygotowują się do nadchodzących świąt. Chodzą na roraty, wspólnie przystrajają dom czy pieką pierniczki. Dużo też rozmawiają, rodzice starają się jak najlepiej przygotować swoje pociechy i pokazać im, iż święta to nie tylko Mikołaj i prezenty. Dzieci są bardzo zainteresowane opowieściami rodziców, zwłaszcza starsza córka, która zadaje dużo pytań.  
Książka zachwyca także całą oprawą graficzną, przyjemne dla oka, ciepłe i bardzo klimatyczne ilustracje, na pewno spodobają się dzieciom i wprowadzą je w świąteczny klimat.


Bardzo pomocny jest słowniczek trudnych i niezrozumiałych dla dzieci wyrazów, dzięki któremu, rodzice bez problemu wyjaśnią swoim pociechom ich znaczenia.   


Kalendarz Adwentowy to pozycja obowiązkowa dla każdego dziecka przygotowującego się do świąt. Codzienne czytanie nie tylko wprowadzi cudowną aurę, ale pozwoli także pogłębić więzi rodzinne między dziećmi a rodzicami. U nas książki czytane są codziennie, jednak w czasie adwentu, ten rytuał nabiera u nas wyjątkowego wymiaru!!!

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

 Wydawnictwo PROMIC

Komentarze

 1. Mamy! Wczoraj o nim pisałam. To wyjątkowy kalendarz w postaci książki, a jednocześnie gotowa forma kalendarza dla zabieganych. Przede wszystkim to naprawdę wartościowa lektura wzbogaconą o przepiękne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki to zawsze dobry pomysł. Teraz tematyka świąteczna jest jak najbardziej na czasie. Tą książkę widzę pierwszy raz u Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna książeczka i temat aktualny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się kompozycja tej książki, wspaniale uzupełni kalendarz który w tym roku przygotowałam dla córek

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka pozycja na pewno sprawdzi się w odpowiednim okresie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie