Przejdź do głównej zawartości

Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach - Wydawnictwo Adamada

Dinozaury, to temat który fascynuje od lat. Już niektóre kilkulatki potrafią wymienić i rozpoznać większość znanych nam gatunków dinozaurów. U nas w domu temat ten także wywołuje sporo emocji, ostatnio dyskusje ożywiły się jeszcze bardziej, a to za sprawą niesamowitej książki autorstwa Guido Van Genechten'a która nosi tytuł Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach. Ta wielkoformatowa książka zachwyca zarówno samym pomysłem jak i humorem. W tym miejscu nie mogę także nie wspomnieć o ilustracjach, które w formie albumu idealnie uzupełniają się z treścią, tworząc spójną całość. Publikacja została genialnie przełożona przez Ryszarda Turczyna. Na polskim rynku książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Adamada.   

Dzięki lekturze młody czytelnik będzie miał przyjemność cofnąć się w czasie i poznać największe gady jakie kiedykolwiek zamieszkiwały naszą planetę. A w tą podróż zabierze ich nie kto inny jak sama kura. Dokładnie tak, jednak jakby tego było mała, nasza bohaterka za wszelką cenę będzie starała się udowodnić swoje pokrewieństwa z tym gatunkiem wymarłych zwierząt. W tym celu będzie się posługiwała swoim rodzinnym albumem, który był w rodzinie kury dziedziczony z dziada pradziada.     
Obok zabawnej formy oraz dowcipnych i jednocześnie inteligentnych uwagach kury, książka zawiera sporą dawkę wiedzy na temat dinozaurów. Młodzi czytelnicy poznają kilka gatunków takich jak choćby: diplodoki, tyranozaury, stegozaury czy triceratopsy. Z książki dowiemy się też jakie mogły być przyczyny ich wyginięcia oraz jak wyglądały ich jaja.  

Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach to idealna tzw. pierwsza książka o dinozaurach. Przedszkolaki docenią piękną szatę graficzną oraz dowiedzą się wielu ciekawostek o tych gadach. Jeżeli macie w domu małego miłośnika dinozaurów lub chcecie swoją pociechę zapoznać z tym tematem, to koniecznie sięgnijcie po tą pozycję. Jestem przekonana, że skradnie ona serce każdego dziecka tak jak skradła nasze :-)

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwa adamada

Komentarze

 1. Książeczka wygląda bardzo przyjemnie, na pewno ją zapamiętam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ słodkie ilustra cje! I te kolory! A dinozaury uwielbia mój syn. W latach dziewięćdziesiątych nawet mu maskotkę dinusia szyłam. I poszewkę na jasia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacja dla wszystkich milośników prehistorycznych gadów! Chyba też się w nią zaopatrzymy, oczarowała mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak byłam mała, byłam zafascynowana dinozaurami :) pewnie tez znałam wiele z nich :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa książka o dinozaurach, dobrze że nie w realu :-))

  OdpowiedzUsuń
 6. CUdowna książeczka dla małych paleontologów!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda świetnie, a okazji na prezenty mamy teraz bez liku 😉

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie