Przejdź do głównej zawartości

Dzień dobry oraz Dobrej nocy - kartonówki z ruchomymi elementami od Wydawnictwa Adamada

Muszę się Wam do czegoś przyznać!!! Dzięki Nikodemowi, który jest miłośnikiem kartonówek, każdego dnia zachwycam się cudownymi publikacjami, które są dostępne na polskim rynku. Między moimi chłopcami jest ponad 8 lat różnicy i powiem Wam jedno, przepaść jaka powstała względem książeczek dla najmłodszych, w porównaniu z tym co było dostępne 8 lat temu, jest głębsza niż Rów Marjański. Widać to na każdym kroku i przy każdej kolejnej nowości pojawiającej się na rynku. U nas obecnie synek Nikoś najchętniej sięga po pozycje z ruchomymi elementami. Uwielbia obserwować pojawiające się i znikające obrazki. Obecnie jego faworytami są dwie pozycje Wydawnictwa Adamada, które na rynku pojawiły się w 2018 roku. To seria to must have każdego bobasa :-)


Założenie serii jest bardzo proste, każda rozkładówka to jedno krótkie zdanie witające bądź żegnające kogoś lub coś. To co mnie osobiście urzekło w tych pozycjach to minimalizm i prostota, której tak szukają maluszki. Nikodem instynktownie odrzuca książki w których jest wielość kolorów i dużo elementów. Zdecydowanie woli proste formy z niewielką ilością postaci. Takie właśnie są Dzień dobry oraz Dobrej nocy. Po lewej stronie mamy teksty (króciutki) na białym lub czarnym tle. Z prawej z kolei strony mamy obrazek, z reguły jedną postać, zwierzę lub obiekt, jedynie ostatnie rozkładówki zawierają kilka elementów, jednak nadal zachowują łagodność i estetyczność. Każdy z obrazków posiada ruchomy element, którym maluszki mogą swobodnie poruszać (przesuwać w górę i dół) w wyniku czego pojawiają się i znikają bohaterowie tych książeczek. To zdecydowanie nasi faworyci wśród kartonówek dla najmłodszych.    
Dzień dobry to pozycja, po którą maluszki będą z radością sięgać każdego poranka. Bynajmniej Nikodem tak robi :-). Każda strona to powitanie jednego z bohaterów. Zaczynamy oczywiście od słoneczka, które właśnie stało, następnie jest kogut, tato, maluszek, budzik, sąsiedzi oraz piekarnia. Założeniem publikacji jest pobudzenie dziecka do rozpoczęcia kolejnego aktywnego dnia, a dzięki takiemu porankowi, uśmiech nie schodzi z budzi bobasów :-)  


Dobrej nocy to idealna lektura przed snem. Maluszki mogą osobiście utulać do snu senny księżyc i gwiazdy, drzewo, wiewiórkę, kota czy domek. Na samym końcu sami ułożą się do błogiego snu. To jedna z fajniejszych pozycji, które u nas zawsze zachęcają Nikosia do pójścia spać :-), choć w czasie dnia, też lubi po nią sięgać, zwłaszcza przed popołudniową drzemką.   


Książeczki duetu Marti i Salomó to wydane z najwyższą starannością o dbałością o szczegóły pozycje dla najmłodszych. Ruchome elementy, nie tylko dodają atrakcyjności, ale pozwalają także ćwiczyć maluszkom zdolności manualne. Przesuwanie jest bardzo proste i nie sprawia problemów rocznemu bobasowi. Jeżeli macie w domu maluszka i szukacie pomysłu na książkowy prezent, to z całego serca polecamy Wam te pozycje. Jestem przekonana, ze skradną serce każdego bobasa :-)


Polecamy serdecznie!!! 


Książki znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwa adamada

Komentarze

  1. Widać dziecko zainteresowane lekturą, to dobrze:)
    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakie fajne! Jestem przekonana, że moim dzieciakom bardzo by się podobały.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie