Przejdź do głównej zawartości

Co to? - seria książeczek dla najmłodszych - Wydawnictwo AWM

Wydawnictwo AWM ma bardzo bogatą ofertę książeczek kartonowych dla najmłodszych. Bardzo lubię po nie sięgać gdyż są bardzo trwałe, estetyczne i starannie wydane. Ostatnio w Nikosia domowej biblioteczce pojawiły się trzy nowe pozycje z serii Co to? Są to niewielkich rozmiarów książeczki z rączką, które wyróżniają się tym, iż są w nich realistyczne zdjęcia przedmiotów czy zwierząt. Jest to dla mnie bardzo istotna kwestia, gdyż zależy mi na tym aby synek poznawał świat taki jakim jest, a nie ubarwiony, zniekształcony czy też niezgodny z rzeczywistością. 

Zwierzęta wiejskie to książeczka w której znajdziemy dziesięć podstawowych zwierzą, które zamieszkują wiejskie zagrody.   Mamy tu konia, krowę, indyka, kaczkę, koguta, kurę, świnię, owcę, osła oraz kozę. Zdjęcia są bardzo estetyczne i na neutralnym tle. Ponadto każde zwierzę zostało podpisane drukowanymi literami oraz umieszczono dźwięki jakie dane zwierzę wydaje.
Zwierzęta dzikie to druga pozycja z serii, która znalazła się w naszej biblioteczce. Tym razem mamy tu dziesięć zwierzą żyjących dziko na różnych kontynentach. Dzięki książeczce dzieci poznają lwa, tygrysa, goryla, nosorożca, hipopotama, zebrę, kangura, słonia, papugę oraz pandę. Ponownie każde zwierzę podpisano drukowanymi literami oraz umieszczono odgłosy jakie wydają. 
Pojazdy to ostatnia pozycja z serii jaka trafiła do naszego zbioru. Tym razem zmieniamy nieco temat i poznajemy różnego rodzaju maszyny i pojazdy. Z książeczki dzieci poznają straż pożarną, karetkę pogotowia, lokomotywę, autobus, betoniarkę, walec, traktor, wywrotkę, auto oraz rower. Podobnie jak w dwóch wyżej opisanych pozycjach, tak i tu mamy realistyczne zdjęcia pojazdów. Znalazły się tu także podpisy oraz odgłosy jakie dany pojazd wydaje.Co to? to jedna z ciekawszych serii książeczek dla najmłodszych, które zawierają realistyczne zdjęcia. Sprawdzają się idealnie do wspólnych zabaw z maluszkiem i poszerzania jego słownictwa oraz wiedzy na temat otaczającego go świata. Nikodem bardzo lubi przeglądać te książeczki, sięga po nie także podczas zabaw z figurkami zwierząt :-)

Polecamy serdecznie!!! 
Wydawnictwo AWM


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie