Przejdź do głównej zawartości

Akademia Madrego Dziecka: Na farmie, W oceanie i W Arktyce - Wydawnictwo Egmont

Nikodem to mały miłośnik książek. Nie ma dnia aby nie spędził chociażby kilku chwil przy książce. Nie ukrywam, że taki stan rzeczy bardzo nas cieszy :-). Z drugiej strony staramy się zapewnić synkowi ciekawe tytuły, przy których nie tylko będzie spędzał czas, ale także wyniesie z nich naukę. Jedną z naszych ulubionych serii jest Akademia Mądrego Dziecka, która wydawana jest przez Wydawnictwo Egmont. Nie tak dawno w serii ukazały się kolejne trzy tytuły, które gdy tylko zobaczyłam w zapowiedziach, wiedziałam, że u nas będą hitem. Nie pomyliłam się!!! Na farmie, W oceanie i W Arktyce to obecnie ulubione pozycje Nikosia. Powodem nie tylko są jego ukochane zwierzęta, których w tych publikacjach nie brakuje, ale przede wszystkim przeźroczyste elementy przez które można obserwować zmieniające się obrazy.

Na farmie to pozycja dzięki którem maluszki będą mogli przenieść się na wieś i zobaczyć jak wygląda życie zwierząt w gospodarstwie rolnym. Obok krótkich tekstów opisujących różne czynności i pory dnia, mamy także przepiękne ilustracje oraz ogromną dawkę wiedzy w postaci dość wyszukanych mieszkańców wsi. Mój synek dzięki tej książeczce wie już jak wygląda kaczka krzyżówka, perliczka czy ważka. 

W oceanie to książeczka, która zabiera swoich czytelników nad błękitne wody i opisuje jak wygląda życie mieszkańców podmorskich głębin. To dzięki tej publikacji Nikoś poznał jeżowca, wydrę morską, homara czy włócznika. Główną rolę ponownie odkrywają tu strony z przezroczystymi okienkami i możliwość "podglądania" kolejnych stron. Nikoś bardzo lubi także przykładać swoją buzię i obserwować świat przez te okienka :-)

W Arktyce to ostatnia pozycja z serii. Tym razem przenosimy się mroźniej części naszej planety i poznajemy zamieszkujące tam zwierzęta. W tej pozycji ukazano także zmieniającą się przyrodę na wraz ze zmianą pory roku. Poznaliśmy też wiosenne zwyczaje niedźwiedzi polarnych a Nikodem poznał foki, maskonura, karibu czy gronostaja. Ta książeczka najbardziej spodobała się synkowi i po nią sięga najchętniej.

Akademia Mądrego Dziecka to fantastyczne książeczki, które nie tylko bawią ale przede wszystkim uczą. Ponadto uważam, że genialnym pomysłem było zastosowanie przeźroczystych okienek, które wyróżniają je pozycje na tle innych. Wszystkie trzy pozycje będą ciekawym pomysłem na prezent świąteczny dla maluszka.

Polecamy serdecznie!!!   Całą serię znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie