Przejdź do głównej zawartości

Łajka. Kosmiczny pies - Kapitan Nauka

Łajka. Kosmiczny pies to tytuł jednej z najnowszych publikacji Kapitana Nauki. Ta niezwykle poruszająca książka inspirowana była autentycznymi wydarzeniami, które miały miejsce w latach 50 XX wieku. Ta pozycja to ukłon w stronę suczki, która schwytana i wykorzystana przez człwieka straciła życie w czasie lotu w kosmos. Obok historii psa - bohatera, książka zawiera sporą dawkę wiedzy na temat kosmosu a jej forma, na pierwszy rzut oka nieco chaotyczna, tak naprawdę pozwala odwrócić nieco uwagę dziecka od bardzo smutnej historii.   


Książka jest wielkoformatowa i wydana w twardej oprawie. Każda rozkładówka to pełne niespodzianek i interesujących, zarówno dzieci jak i dorosłych, obrazów. Tu można wykazać się dużą kreatywnością i zaproponować dziecku zabawy na przykład w wyszukiwanie określonych elementów.  Jeśli chodzi o samą treść to mamy tu historię psa, który marzy (tak jak każdy z nas) o prawdziwej miłości i przyjaźni. Łajka chce znaleźć nowego właściciela, takiego, który zaakceptuje ją taką jaka jest. Niestety jej los okaże się znacznie brutalniejszy, a człowiek stanie się jej wrogiem numer jeden. Suczka, która wraz z innymi psami została schwytana i poddana eksperymentowi, jako jedynej udało się przejść wszystkie testy. Ludzie, chcąc zrealizować własne dążenia i cele, wykorzystali ją skazując na pewną śmierć (program wysłania Łajki w kosmos nie zakładał sprowadzenia jej z powrotem na Ziemię).   

Łajka. Kosmiczny pies to książka o kilkupłaszczyznowa. Stanowi ciekawe kompendium wiedzy na temat kosmosu, ukazuje dzieciom historię psa, który został przez człowieka wysłany w kosmos oraz zwraca uwagę na negatywny stosunek człowieka do zwierząt. To wspaniała lektura, która jest idealnym pretekstem do podjęcia z dzieckiem wielu rozmów na temat praw zwierząt, historii podboju kosmosu czy choćby samego kosmosu. U nas książka spotkała się z ogromnym zainteresowaniem Ignacego i zainicjowała wiele rozmów.

Polecamy serdecznie!!! 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Kapitan Nauka


Komentarze

  1. Naprawdę sporo dobrego już o niej czytałam.
    Teraz przyszedł czas na zapoznanie się z tą publikacją.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie