Przejdź do głównej zawartości

Tappi i Kocyk Mocyk - Wydawnictwo Zielona Sowa

Tegoroczna jesień obfituje w wiele cudnych nowości książkowych dla dzieci. Jedną z nich jest kolejne dzieło Marcina Mortki o przygodach sympatycznego wikinga Tappiego. Tappi i Kocyk Mocyk to wielkoformatowy picturebook, który zachwyca nie tylko ciekawą treścią ale także przeuroczymi ilustracjami Marty Kurczewskiej. Książka na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.  Do Szepczącego lasu zawitała jesień. Dni były coraz krótsze i chłodniejsze, mało tego często pojawiały się także wichry, które porywały przeróżne przedmioty. Pewnego dnia po takiej zawierusze wichry pozostawiły w lesie tajemniczy kocyk. Tappi postanowił odnaleźć jego właściciela, jednak zanim wybrał się na poszukiwania, kocyk posłużył choremu Chichotkowi jako kołderka. Gdy następnego ranka reniferek odkrył że nie tylko wyzdrowiał, ale jeszcze może skakać i biegać znacznie szybciej niż zazwyczaj, domyślił się, że to sprawka tajemniczego Kocyka. Wieść o jego tajemnej mocy szybko rozniosła się po Szepczącym Lesie i wielu jej mieszkańców próbowało go zdobyć. Jedynie Tappi próbował odnaleźć jego właściciela. Czy dzielnemu Wikingowi uda się znaleźć osobę, której wichry porwały kocyk? Przekonajcie się sami :-) 
Książka charakteryzuje się bajecznie uroczymi ilustracjami. To one wysuwają się na pierwszy plan i pozwalają dzieciom podziwiać piękno Szepczącego Lasu jesienią. 

Tappi i Kocyk Mocyk to bardzo urocza historia, która pokazuje prawidłowe wzorce zachowań, uczy odpowiedzialności ale także bawi i zachwyca swą szatą graficzną. Nikodemowi książka bardzo się podoba, bardzo lubi jej słuchać i przeglądać ilustracje. 

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.