Przejdź do głównej zawartości

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit.Niezbędnik każdego chłopaka. Jak ogarnąć dojrzewanie to kompleksowe kompendium wiedzy, które pozwoli lepiej zrozumieć zmiany jakie zachodzą w ciele chłopca, kiedy zaczyna dojrzewać. Wyjaśniono między innymi dlaczego chłopcom zmienia się głos oraz dlaczego pojawiają się pryszcze. Wiele uwagi poświęcono także uczuciom oraz zmianie nastrojów. Nie zapomniano także o edukacji seksualnej oraz poczęciu dziecka. Każdy temat to zwięzła notatka, bez zbędnych ogólników. Mamy też sporo ilustracji, które wiernie oddają omawiane zagadnienie.
Niezbędnik każdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie to druga pozycja, tym razem poświęcona dojrzewaniu dziewczynek. Znajdziemy tu wyjaśnienia zmian skórnych jakie zachodzą w czasie dojrzewania. Wiele uwagi poświęcono wyjaśnieniu procesowi, który chyba najbardziej jest przeżywany przez nastolatki, czyli miesiączce. Książka porusza także tematy zdrowego odżywiania oraz konieczności ruchu dla prawidłowego rozwoju. Nie zapomniano także o edukacji seksualnej, poczęciu dziecka i samym porodzie.
Omówione dzisiaj dwa niezbędniki, to pozycje które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Przystępne, rzeczowe i traktujące temat całościowo. Nie zapomniano o żadnym aspekcie dojrzewania, dzięki czemu pozwolą przygotować się młodzieży na nadchodzące w ich ciele zmiany.

Polecamy serdecznie!!!


Książki znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.